View Single Post
Staro 10.03.2015., 14:48   #50
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
To i je problem, nema svako toliko volje, vremena i novaca da baci dvije godine života full time na nešto. Potrebno je uložiti puno sati, ali najveći problem i nisu uloženi sati i volja već učenje na pravim projektima. Ekipa obično završi codeacademy/codeschool/knjigu/tutorijal ali ne radi na projektu, a na pravim se projektima uči zanat.

Zato kažu da je dobro znati što želiš napraviti("sagraditi") sa tim jezikom prije nego što ga kreneš učiti, tako da ga kroz učenje možeš mic po mic raditi i praksati se. Ne bi baš rekao da je to tako lako i jednostavno, jer zahtjeva dosta učenja, vježbanja i neprospavanih noći, pogotovo za apsolutnog početnika, ali sve se može Danas je to bar lako uz sve te materijale što su nam dostupni.

Ja sam evo za primjer završio studij turizma i ekonomije, a radim full time u it-u ko developer jer mi je studij ostavljao dovoljno vremena sa strane da se posvetim onome što me uvijek zanimalo.
Slažem se u potpunosti , ljudi ne krećite nešta učiti ako niste voljni to raditi. Sjećam se mog prijatelja koji je htio postati programer zbog toga što je vidio da se nude veliki novci za taj posao. Kada je krenuo učiti i obišao par seminara ,entuzijazam je totalno spao... Zadaš si neku ideju npr. napraviti mali digitalni svirač ili nešto slično , pa onda se baciš u akciju isto je kod web dizajna, mreža ili sličnog. Npr. kod mreža svatko može probati napraviti malu poslovnu mrežu kod kuće... Prakse nam fali itekako , na prste jedne ruke mogu nabrojati kvalitetne programe sa faksova... , a dičimo se da želimo biti informatička nacija.

Ono što meni smeta kod programskih jezika što većina tih programskih jezika ima nevjerovatno loše popisane programske naredbe u knjigama (bar one osnovne...) i objašnjene. Ljudi kreću od prvih primjera , a da praktički ne znaju šta kucaju i puno više vremena onda moraju provesti za kompom.

Laički npr. to Vam je koda učite engleski, francuski, ruski , a da nemate niti jednog objašnjenja šta koja riječ znači, o gramatici bolje ni ne pričati... Probati ću u dogledno vrijeme za C++ (imam želju da ljudima to približim , jer ja sam se puno pitao šta i kako i sam otkrivao toplu vodu ...) sastaviti na hrvatskom neku tablicu sa objašnjenjima šta i koja naredba radi i kada ju je bolje koristiti , a volio bi da netko uradi i sa ovim Pythoon programskim jezikom, jer bez "rječnika" jako je teško brže učiti...

Zadnje izmijenjeno od: Busola29. 10.03.2015. u 14:59.
  Reply With Quote