View Single Post
Staro 22.01.2014., 08:32   #55
Kratkius
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 116
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Asusasi, koliko vam traje baterija i koliko je ekran upotrebljiv vani?
Dali sve radi glatko u winsima, iskreno me ne zanima multitasking, lako se pogasi ono sto se ne koristi, nego cisto da se pokrene 1 program, jedna igra ili npr chrome sa otvorenom hrpom tabova?
Ja sam postavio isto pitanje, pa sam sam morao naci odgovor.
Najkrace moguce: upotrebljiv je vani, baterija stvarno traje 7-8 sati, leti u windowsima.

Isao sam na blef kupiti ga (web kupovina, s mogucnoscu vracanja prodavacu u roku 7 dana), i nakon jednog dana sam bio siguran - ostaje kod mene sljedecih nekoliko godina.

Ekran je dobar vani, cak i kad je sunce. Mislim da je bolji od ekrana svih budget laptopa (do 5000 kuna). Jedino nije bas super kad ti je sunce direktno iza ledja. Npr. na mobu lumia 920 mogu sve citati i ljeti u podne, bez obzira kako se okretao. Asus ipak ima malo ogledalo efekta, ali lako nadjes poziciju u kojoj mozes raditi. Npr. sa acerom 501 nisam mogao cak ni surfati vani, vec nakon pola sata dobio bih glavobolju od odbljeska svjetla.

Sto se tice baterije, nisam pokretao testove trajanja baterije, ali mogu reci da ga punim svako 3-4 dana, uredno na njemu surfam po par sati dnevno. Stvarno izvuce onoliko vremena koliko pise...

Sto se tice programa, nisam instalirao skoro nista na njega (zasad) - cak sam jos na internet exploreru. Desetak tabova rade bez problema i usporavanja, vise ih nisam probavao. Office radi odlicno, photoshop nisam stavljao, ali u stranim recenzijama ga hvale i u tome (osim sto ima malo memorije za vece slike i projekte). Sto se tice igara, imam na njemu Plants vs zombies, Defense grid the awakening, i to radi super. Instalirao sam Diablo 3, i malo je trzao. Nisam siguran zasto, mozda zbog internet veze preko mobitela, ili zato sto sam stavio sve postavke na high. Uglavnom, nakon jedne misije sam ga deinstalirao, ali ako ti treba savjet bas za to, mogu opet instalirati i probati malo vise.

CBR i PDF readeri radi odlicno, ekran je super za citanje bilo cega u koloru. Jedino mi se cini da se sadrzaj ZNATNO brze ucitava sa njegovog internog diska, nego sa class 10 sd kartice.

Tipkovnica je nekih milijun puta bolje rjesenje od tipkanja po ekranu, tako ga cak i za surfanje koristim iskljucivo s tipkovnicom. Jedino skinem tipkovnicu kad lezim i citam casopise ili stripove.

Touchpad nije bas nesto, pogotovo lijeva i desna tipka. To mi je najveca mana. Ali naucis se za 5 minuta na zamjenu touchpada pipanjem po ekranu, pa se to moze i oprostiti.

Zvucnici su solidni, ali od njih ne ocekuj cuda. Upalio sam par spotova, i mogu posluziti...

Uglavnom, ja sam zadovoljan. Usprkos touchpadu, dajem mu peticu. Ako budes kupovao, OBAVEZNO uzmi verziju sa 64 GB. Mene je dosla 3335 kuna s dostavom. Mozda se moze naci jeftinije kojih stotinjak kuna.Ne isplati se stediti 200 kuna i uzeti 32 GB verziju.
Ako jos sta trebas, pitaj.
Kratkius je offline   Reply With Quote