View Single Post
Staro 10.01.2017., 05:17   #54
SeaMan
Premium
 
SeaMan's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Spalato
Postovi: 563
Pozdrav kolege!

Evo izbivao sam iz IT svijete skoro 5 godina i sad se moram malo vratit u igru i polovit nove trendove kao i odredjena znanja (mreze) koja nikad nisam u potpunosti posjedovao.
Zbog posla moram prec na Apple. Znaci trebam kupit Iphone, mac laptop i mozda makar ne vjerujem stolno.
Znam da IT profesionalcima na spomen MAC-a doje zlo ali takva je situcacija.

Ja sam do sada imao samo jedan Ipod koji mi se zgadio radi itunesa i onda sam ga poklonio...

Ako necete zamjerit krenuo bi sa pitanjima:

Office paket na Mac-u?
Kompatibilnost Windows fajlova generalno? Jos nesto sto sam propustio?
Microsoft office? Cuo sam da ima nekakav program koji konvertira NTFS u ostale win formate u Mac i vice versa?

E sad je moja lista poprilicna i krecem sa prijenosnim racunalom koje bi ujedno kuci bilo spojeno i na vanjski monitor:

Prvi kandidat mi je MacBook pro (late 2016) bazicni model, prvi sa linka:
http://www.istyle.eu/hr/mac/macbook-...inch-touch-bar
Any thoughts? Ima samo 2 Thunderbolt porta pa ce mi trebat konverteri na klasicni USB, izlaz za ekran? (Iritantno pomalo).

Ili da se odlucim za stariji model koji ima USB (makar ovaj novi je em lagan, em baterija navodno traje vjecno) ?
Da li je ova konfiguracija dovoljno jaka za usera koji ne gejma ?
Uz to bi kupio Apple TV da mogu streamat sliku na svoju plazmu.
Any tip?

Dalje mi treba Iphone, pa nisam na cisto dali da uzmem 7plus a prodan svoj Note 5 sa kojim sam prezadovoljan ili da kupim obicni iphone 6 second hand pa da se malo igram. Any thoughts?

Ndalje i tablet bi mi trebao, Mac mini mi je premal, onaj stari ipad je just about right ali ima samo second hand. A ovaj novi 12.9 incha je jako skup ali vidim da ga ljudi sa tipkovnicom koriste kao zamjenu za racunalo.

Inzinjavam se ako je ovo puno pocetnickih pitanja, ali malo sam knap sa vremenom i unaprijed se zahvaljujem na svakome odgovoru.

Ako ko ima sto SH ponudit neka se ne libi kontaktirat me na PM.

PS: Nemojte zakljucit da imam unlimited budjet ali eto naprosto zbog posla moram prec na Mac (ili probat) jer tamo je sve Apple based pa da izbjegnem neugodnosti... Nikad nisam bio fan istoga, ali sto je tu je.

Unaprijed hvala!
__________________
faster....faster.....faster..... until you reach the thrill
SeaMan je offline   Reply With Quote