View Single Post
Staro 06.10.2020., 08:53   #2558
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Kolege, idemo malo stati na loptu. Ispada da se sada počinju pojavljivati prepucavanja i vrijeđanja iz opravdanih i neopravdanih razloga. Stoga ću ja navesti slijedeće, nekome se može sviđati, nekome uopće ne mora, ako će problem eskalirati onda ću u ovo uključiti i Tora i krešu pa ćemo sve bez problema razriješiti. Ovo nije prijetnja nego informacija tek toliko da svi shvatite da centar svemira nije tamo gdje vi stojite, to uključuje doslovno sve koji ovdje stavljaju bilo kakav post!
Ovo navodim jer sam član foruma zbog informacija koje se ovdje pojavljuju i zbog kolegijalne suradnje koju neki članovi sada uništavaju uvredama koje se pojavljuju u ovom threadu. Istina je da ne moram biti na ovom forumu, ima ih hrpa ali jednako tako ako se većina drži pravila foruma onda ih se može pridržavati i svaki pojedinac pa mislim da ćete se svi složiti da je onda pravilnije upozoriti jednog ili dva pojedinca nego se prepirati s većinom članova foruma.

1. Ovaj thread se zove Mehanicke tipkovnice i sve o njima (čitaj 1. post ! ) i pri tome sam naziv govori da je ovo tema vezana za sve MEHANIČKE TIPKOVNICE, dakle, da ponovimo - tipkovnice koje imaju mehaničke prekidače ispod tipki. To vrijedi i za tipkovnice od 300 kn i za one od 3.000 Eura.

2. Ukoliko vam se ne sviđa što se u istom threadu spominju tipkovnice od 300 kn i 300 Eura, tu je moderator i s njim možete dogovarati sve u vezi vaših želja, čestitki i pozdrava. Koliko znam svi ste dovoljno sposobni i pametni pokrenuti novi thread koji nije identičan nekom već postojećem. Prihvatite činjenicu da mehanička tipkovnica od 300 kn nije smeće niti da je ona od 300 Eura savršena.

3. Opet ću ponoviti svoj stav da svi imate pravo na svoje mišljenje o nekom proizvodu i slobodni ste iznijeti svoje mišljenje u normalnom tonu i bez vrijeđanja vlasnika/korisnika tog proizvoda. Morate prihvatiti činjenicu da nisu svi proizvodi glupi i bezvrijedni, niti su njihovi vlasnici glupi i nije da "nemaju pojma" zato što se vama sviđa drugi tip ili druga klasa proizvoda. To je otprilike kao da tvrdite da vozači Golfa nemaju pojma što je dobar auto jer se ne voze u Audiju. Svatko ima svoje mišljenje i svoj doživljaj nečega i to je čisto subjektivna stvar koja ni u kom slučaju ne bi smjela biti osnova za uvrede i omalovažavanje.
Citat iz pravila foruma, možete ih naći u ovom threadu:
Na PCE forumu strogo je zabranjeno:
2. Vrijeđanje i omalovažavanje sugovornika na osobnoj ili bilo kojoj drugoj razini, poticanje govora mržnje i bilo kojeg oblika diskriminacije (spolne, rasne, vjerske i druge). Iznošenje neistinitih tvrdnji koje mogu štetiti časti ili ugledu je kažnjivo djelo klevete (vidi čl. 200 Kaznenog zakona RH).

Ako nekome nešto oko toga nije jasno, pitajte Tora, on će vam drage volje sve objasniti jer strpljiv i naći će vremena da razriješi sve nedoumice oko toga.

____________________

Da se vratim na topic, Omnipoint switchevi izgledaju sasvim pristojno i zanimljivo:
https://steelseries.com/innovation/omnipoint-switches

Ne znam da li je već bilo stavljeno u threadu, Cherry ima Viola switcheve koji će biti jeftiniji od postojećih pa će biti i jeftinijih mehaničkih tipkovnica. Naravno da je razlika u kvaliteti, više informacija je ovdje:
https://techcrunch.com/2020/01/10/ch...3EIg9t3rpJftvE

Corsair na novoj K100 tipkovnici ima zanimljivo riješen sistem kontrole putem tipkovnice. Nije mi jasno zašto većina drugih tipkovnica nema softverski riješenu kontrolu putem valjka/kotačića osim za kontrolu zvuka.
https://www.theverge.com/2020/10/1/2...l-switches-opx

____________________

Samo da napomenem, ispred ovog posta bilo je par postova koji su me ponukali da napišem gore navedeni prvi dio, postovi su obrisani jer nisu uopće bili primjereni ovom forumu.
xulos, hvala, vidim da ide na bolje.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 06.10.2020. u 09:38. Razlog: NADOPUNA
Sinac je online   Reply With Quote