View Single Post
Staro 22.03.2012., 12:30   #350
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Post

Citiraj:
Autor Tajmahal26 Pregled postova
Nemaš probleme s latencijama? Koje drivere koristiš? Koristiš za slušanje Wasapi ili ASIO?

Lp
Moja preporuka ASIO, i to zadnja verzija za Foobar 2.1.1, released on 2012-02-04...

Upute za instaliravanje (nemojte samo kopirat u components folder):

Citiraj:
How do I install additional components?

To install components from the foobar2000 installer that you did not choose to install during the initial installation, just rerun the installer and select them; your settings will be kept intact. Please read on to learn about installing other components.

Note that this content applies to foobar2000 versions 1.1 and newer. If you're using an older version, please upgrade now to utilize the new interface.
  1. Open the foobar2000 preferences dialog.
  2. Go to the Components page.
  3. Click the “Install…” button and select the component archive, or simply drag it to the list.
  4. Press “OK”, you will be prompted to restart foobar2000 in order to load the newly installed component.
Nema problema s šaltanjem bit rate-a i frekvencije prema pjesmi, jedino win volume kontrole ne rade pa je dobro porihtat si globalni shortcut u samom foobaru (ja sam stavio Ctrl + +&-).

Što se tiče latencija, napracio sam si posebni output u foobaru.

Odeš pod output/ASIO i "Add New" - stavi da su ti 2 kanala 24-bita i klikom na "configure" dobit ćeš postavke Asus Xonar ASIO panela koje vrijede samo za taj output - stavi najmanju vrijednost (10ms) i to je to.

Nakon toga stavi kvačicu na x64 ako imaš x64 win, i vratis se na Output . Odaberi "ASIO: ASUS Xonar ASIO driver (64) - my channel mapping", restartaj Foobar i vozi!

Od svega kaj sam probao ovo je definitivno najbolji zvuk kaj Essence daje van, bez ikakvih problema s latencijama i zafrkavanja oko bit ratea / podešavanja pravih frekvencija i slično. Koliko vidim po onome kaj piše u dokumentima uz drivere, Xonar driveri su i pisani za ASIO.

Koristim UniXonar drivere jer se ne mogu vratit na stare (mana UniXonar-a), "normal" tako da mi uz ovo radi sve ko i sa zadnjim službenim driverima.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote