View Single Post
Staro 15.02.2017., 09:01   #1593
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Imao sam Honor 8 u ruci. Igrao se s njim. Dobar uređaj, klasa, ispod G5.
Cisto sumnjam da jesi, sinoc usporedjujes G5 sa P8 (jer za bolje ne znas), a sad odjednom znas sve o Honoru. Smijesno...
Da vidimo tocno po cemu je G5 klasa iznad Honora :

Soc? Sumnjam, Kirin 950 se usporedjuje sa Exynosom iz S7, oba su daleko stedljivija i jaca od Snapdragona 820 kako u single thread tako i u multithread testovima. Ne kazem da je SD820 los - dapace, ali i sam Qualcomm prelazi na big.Little arhitekturu sto govori samo za sebe... To je buducnost. Jedino sto je bolje kod G5 je gpu sto je za prosjecnog korisnika nebitno osim ako ne svrsavas na antuntun skor. Oba mobitela ce vrtit sve danasnje igre/aplikacije.

Ram? Sumnjam, oba imaju 4Gb rama

Storage? Sumnjam, oba imaju 32Gb

Ekran? Sumnjam, G5 ima losu kalibraciju, preizrazene boje i slabasno osvijetljenje. Jedino u cemu je "bolji" je rezolucija

Kamera? Da, tu je G5 bolji, ali ne toliko koliko ti mislis. 4k snimanje je novotarija i zanimljiva stvar, ali koliko je zapravo bitno za average usera?

Baterija? Mislim da je vec sve receno, jer punija ti svoj G5 svaki dan ili ne, cinjenica ostaje da ga Honor popapa za dorucak, sto je IMO vrlo bitna stavka za prosjecnog korisnika

Izrada?

Software? Sumnjam, oba imaju svoje prednosti i nedostatke, meni osobno na Nougatu Huaweiew software izgleda bolje nego LG-ev koji je previse djeciji. Oba rade brzo i fluidno, tu Honor8 ne zaostaje ni malo za G5, pa ni ostalim flagshipovima...

Citiraj:
Za 3000 kn G5 je bolji izbor, manje fancy ali bolji.
Kako za koga, mislim da bi 95% zena prije izabralo Honor8...
Zbog koga je uopce pocela ova rasprava?
Definitivno manje fancy - potpuno se slazem.

Citiraj:
Btw. P8 je do jučer bio Huawei flagship, dakle usporediv s Honorom.
, po toj logici i S5 je do jucer bija flagship pa je usporediv sa S6/S7? Ta izjava ne drzi vodu, dakle svaki mobitel je uredjaj za sebe.
Jedna generacija je sasvim dovoljna da odredjeni proizvodjac napravi veliki iskorak, sto ce LG tek vjerojatno napraviti sa G6 (hint: V20)
P8 je urporediv sa Honorom8 ravno u nicemu.

G5 je, bas kao i G4, jako dobar uredjaj za tech-savy ljude koji ce iskoristiti njegove prednosti (citaj kameru i manualni mod), dok je Honor8 IMO bolji all-arounder za vecinu ljudi.
Naravno svak ima svoje afinitete, al mislim da ce se vecina slozit samnom
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 15.02.2017. u 10:05.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote