View Single Post
Staro 25.07.2014., 09:19   #51
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Sa Trixxom sam imao nekih čudnih flickeringa kada sam ga koristio (još davno) i jebiga, otad mi se Afterburner zavuko pod kožu
Da, taj w1zzard je neka ikona tamo, ekipa ga blagoslovi i kad samo reivew kartice napiše

Budem se time pozabavio kad ulovim vremena, ovih dana sam na ovom desktop kompu 15 min prije spavanja valjda -.-

P.S. I screenshotove ti dugujem, bez brige, nisam zaboravio
Flicker je riješen u Trixx-u novijim verzijama, meni se to dešavalo na staroj 5870.

Za SS pomalo, nema beda kad stigneš

Citiraj:
Autor Don Kihoty Pregled postova
Nemam smisla VBE7 kod boost kartice.

Evo izmijenio sam BIOS, stavio na 1100MHz, podigao radni napon,
te također digao i boost frekvenciju na 1100MHz.

Što se dešava? Kad je grafika pod oterećenjkem, "boosta" sa 1100MHz na 960MHz.

Eto, moguće da treba nova verzija VBE7.
Može biti više stvari, naravno da VBE7 bi trebalo još dorađivati ali momak koji je taj program napravio nije došao na forume već mjesecima, uglavnom bi trebalo raditi na Tahiti čipovima, a to stoji neke kartice sa boostom neće se ponašati kako treba, moja bivša 7950 Sapphire Boost je bila ok dok pak R9 280x Vapor-x Tri-x je bila voltage locked za razliku od 2 fan Vaporice i makar sam u VBE7 mogao mijenjati voltaže (bijela polja nije bilo posivljeno) one bi u stvarnosti ostale nepromijenjene (programi, multimeter) i to je bio glavni uzrok problema jer izgleda (pretpostavljam) da program "zbrčka" power states od tog novijeg BIOS-a koji je na kartici i ona naravno throttla.
Probaj za početak samo dinuti "normalan" clock i voltažu na vrijednost boost-a bez OC-a, kažu isto da je dobro pobrisati i ponovo staviti drivere nakon reflasha, obavezno isključiti Catalyst da se diže sa sistemom (msconfig pa startup programs),...

Na tom forumu di se skine taj VBE7 useri su dali dosta svojih iskustava i "caki" valja sve prožuljati.
Trenutno nisam doma za svojim kompom (posao) pa kad se vratim ću pogledati neke stvari pa se možda još nečega sjetim ipak je petak, prva kava još nije ni popijena, mozak -----------------

Zadnje izmijenjeno od: virus1. 25.07.2014. u 09:33.
virus1 je offline   Reply With Quote