View Single Post
Staro 13.11.2018., 22:39   #4876
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Eladio nažalost taj youtuber je ćorak...

Uhvatio se kao pijan plota tog 29% IPC-a, iako je u linku koji je lovranac stavio lijepo objašnjeno o čemu se radi - za specifičan pro workload. To vam je kao ono kad haswell nadoda neku instrukciju koju nije imao ivy, pa ima 400% bolji ipc od istog za taj neki uski specifičan scenarij, no nema veze sa prosječnim i uobičajenim performansama za consumera. Plus na to je nadodao proizvoljno nekakav 4.7-4.9ghz clock...

Sam AMD kaže 25% i naviše performansi (kombinacija ipc + clock), a tu se vjerojatno radi o cca +8-15% IPC (cinebench singlecore i tako to, recimo relevantno za gaymere), a ostatak do 25% ili više je clock povećanje. Clock točno ne zna ni sam AMD jer node za zen 2 ide minimalno na još jedan novi stepping, ali znaju otprilike (zasad navodno ništa bitno bolji od zen+, prema izvorima koji su ispali legit u prošlim slučajevima). Vega je ispala dobro odmah u prvom ili drugom steppingu na 7nm, zato izlazi odmah, a epyc do 6 mjeseca. AdoredTV je to odlično obradio (uz neke primjere iz prošlosti) u An Epyc update videu oko 8 minute.

Drugi problem je kad je krenio baljezgati o MCM Naviju - unutar APU-a... Sam amd je rekao ništa od MCM-a za sada (navi generacija) i to još u dedicated gpu, a ovaj to još trpa u paket sa cpu-om, a prva stvar koju moraju rješiti za veće performanse APU-a je da uz gpu die dobijemo i hbm die da napokon rješe problem memorijske propusnosti... Dakle đaba ti i jedan navi čip ako ne rješe bandwidth, a MCM - nula bodova 200% sigurno.


U krivu je i za Navi video. Mislim ono - produkcija mu je OK, glas mu je OK, videji mu privlače pozornost, no u svemu će ipast u krivu

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 13.11.2018. u 22:59.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote