View Single Post
Staro 30.07.2017., 12:43   #1
real01
Registered User
Moj komp
 
real01's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 83
PCChip: SSD za pohranu,a HDD nestaje

Čitam ovo i iznenađeno dižem obrve:
Citiraj:
Tradicionalni tvrdi diskovi su s nama već jako dugo zahvaljujući njihovom kapacitetu i izdržljivosti. Ipak, neupitno je da će ih zamijeniti SSD-ovi (Solid State Drive) kao iduća generacija diskova za pohranu podataka. Već sada nova računala dolaze sa SSD-om kao primarnim diskom, te eventualno sa HDD-om kao diskom za pohranu ostalih (manje bitnih) podataka.

http://pcchip.hr/helpdesk/kako-radi-...ijek-trajanja/
Dakle, autor tvrdi da je pitanje vremena kad će SSD-oviu zamijeniti 'klasične' hardove.

Koliko je meni poznato, svojevrsno je pravilo da se kod kupovine računala uzme SSD na kojem je operativni sustav (zbog brzine) i tvri disk (ili diskovi) za pohranu podataka odnosno back-up. U tom svjetlu, ne vidim kako bi SSD mogao 'izgurati' klasični disk iz upotrebe?

Uostalom, zašto autor misli da će se SSD koristiti za pohranu podataka, a da će HDD biti u sustavu, onako, usput?

Citiraj:
Već sada nova računala dolaze sa SSD-om kao primarnim diskom...
Već sad? 2017? Pa već podosta dugo, odnosno već neko duže vrijeme!

Ukratko, teza je članka da je hardovima odzovnilo a da će se SSD u budućnosti koristiti i za pokretanje OS-a i za pohranu što baš i ne zvuči uvjerljivo.

Svojedobno, izgledalo je da će CD-ovi 'pokopati' klasične ploče - čak je jedno vrijeme CD 'vladao' univezumom dok se ploče sve više 'štancaju', čak i premašuju prodaju CD-ova...

Mislim da bi bolje bilo da je autor članka napisao da su u računalnom sustavu potrebni i SSD i HDD - jer obje vrste diskova imaju svoje prednosti i mane...
real01 je offline   Reply With Quote