View Single Post
Staro 06.03.2024., 22:20   #940
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 259
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ja sam na svom mjenjao motor i novi ima drugačiji zvuk ali to pripisujem tome što je stari oslabio pa je mlinac zapinjao tj nije se htio pokrenuti sa zrnima u njemu.

Ne mogu reći da je kava lošija, dapače taj aparat mi radi i najbolju kavu od svih.

Mislim da me ispao 200ak kn, ja sam ga naručio odavde:
https://www.juraprofi.de/Saeco-Ersat...ten::9158.html
Mogle su ti jedino otići četkice na motoru, jer se motor sam po sebi ne može potrošiti ili oslabiti. U protivnom bi cijeli vozni park ZET-ovih tramvaja bio u kvaru i jedva se vukao od stanice na stanicu

Onaj problem o kojem se ne govori je plastični lijevak za mljevenu kavu, koji ide iz mlinca u aparat. Naime, zbog vibracija zna puknuti, pa mljevena kava curi u unutrašnjost mehanizma, i postepeno zatrpava motor.

U početku to obično nije problem, jer je motor na vlastitom nosaču i ima lufta ali kad se kave nakupi doslovce da zakopa motor i kava uđe u unutrašnjost, te u potpunosti uništi armaturu. By the way, cijena plastičnog lijevka je cca 7€, dok je cijena motora 5-6 puta veća.

Naravno, nemoguće je znati što se događa unutra sve dok ne bude prekasno, ali najveći znak za uzbunu je kad motor počne gubiti snagu i/ili elektronika izbaci grešku. U tom slučaju ga je najbolje rastaviti i pokušati spasiti ako se nešto spasiti može.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote