View Single Post
Staro 13.06.2021., 14:00   #42323
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
@xlr
sto posto u pravu. kakve 28mm nožice. idemo naprijed i standardi i sve se diže i tako treba biti.
@nik
postoji tourney i postoji sredina i postoji natjecateljska grupa ili profi ili kako god želiš. držimo se shimana jer tako je lakše. paralelno sa time postoji sve to oko pogona i kočnica, lančanici, tralalal...
shodno tome ti dijelovi se ugrađuju na bicikle i onda bicikli imaju svoju cijenu. najjeftiniji mtb danas je od 3300 do 3600 kuna i ima v-break + tourney + integrirane ručice itd.
najskuplji hardtail mtb je cca 8000 kuna i dolazi sa SLX mislim. zatim imaš hardtail racing geometriju koja ti počinje od 7500 kuna i ide doo uhh, ne znam, mislim da preko 20 tisuća. nisam gledao. ne znam koliko je top model hardtail nekog proizvođača.
da ne duljim: koliko para toliko muzike. to što ti nemaš plaću 2500 eura koliko ima srednja stručna sprema u austriji ili nemačkoj to je sad drugi par rukava. mogao si se roditi u aziji ili africi i možda bi ti bilo bolje jer ne bi ni znao što je deore, ali u svemu je tako. kupi tv, kupi racing auto, kupi običan skuter ili ležaljku. tak je i z bajkovima - vozi koliko imaš i sve će ti raditi ako budeš pazio.

znam da je govno od poruke i da je smor, ali ljudi ne razumiju da u svemu postoji rang kvalitete i da zato postoji razlika u cijenu među tim rangovima. i da niži rang služi za ljude sa manjom ili niskom kupovnom moći a viši za većom. i bilo bi super cool da svi imamo para i vozimo santa cruza ili yetija ili yt ...
tizhu je offline   Reply With Quote