View Single Post
Staro 01.11.2011., 15:43   #48
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
@Old Iggy - Exactly

Ne znam čemu čuđenje, kad tipičan razgovor između kupca i prodavača teče ovako:

K: Trebam komp za malog, što možete složiti za 2000 kn
P: To, to, to i to, a za 200 kn više možete dobiti kvalitetnije kućište/napajanje/matičnu
K: Stavite najjeftinije, ionak to stoji dolje na podu i svejedno je kako izgleda, bitno da radi.

I sad ti očekuj brda i planine od toga.


Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
jebiga, komp evo vozim za pol sata nazad liku, sve uvrnuto kako treba, sve sjeda kako treba, kartica najnormalnije ide u slot, sve 5. plus sto ima dovoljno mjesta za bilo koji konektor izmedu limova (ovi sto se savijaju), jednostavno ne kontam sto su radili da su zakljucili da je najbolje rjesenje maknuti cijeli popreci komad lima.

slazem se da kinezi nerijetko ostave lijepo srezane jagodine i gornje dijelove ruku, isto tako da je iole kvalitetniji (brand) proizvodac prakticki bilo cega pristojna garancija da ne bi smjelo biti "cudnih situacija", ali sorry ljudi, ja ovo ne mogu prihvatiti kao posao jednog servisa.
dodatna (iako naravno to nista ne utjece na sam rad, boze moj) stvar sto sam se nasmijao je raspred distancera: lijeva strana su svi na vijak (metalni), desna strana sve plastike i to one koje se samo stisnu, ne uvrcu se uopce . cijela ploca dihta na sve strane, krenem otpojit PATA przu, skoro cijelu plocu iscupao van .

sve ovo nije nimalo kriticno, tu se sve slazemo, samo mi je smijesno koliko je sve to sklepano i eto - radi. ponavljam, meni to nije dovoljno i uobicajno.
Kao što sam rekao, u tipičnom servisu, serviser nema opremu (a i nije adekvatno plaćen) da još i limariju rješava Kažem, dobiješ šarafciger i veseli se.

Frend mi je radio u Msanu na slaganju konfiguracija. Imaš određenu normu koju moraš ispuniti u satu, pa se ti sad igraj s usklađivanjem komponenti, pa da sve savršeno paše u kućište i svim ostalim sitnicama kojima se mi entuzijasti bavimo. Koliko para, toliko muzike, uvijek bilo i bit će.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote