View Single Post
Staro 06.07.2020., 09:54   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Osobno ne bih nikada uzeo novogradnju. Novogradnje, barem većina, su rađene samo radi zarade, što znači brzo i nekvalitetno sa jeftinim materijalima.
Tu kod nas su je zadnje vrijeme moderno raditi betonare tj. zgrade od isključivo armiranog betona. Napraviš šalung, staviš unutra armaturu i sve zaliješ betonom. Unutarnje instalacije prišarafiš za zid, preko njih staviš knauf sa izolacijom i gotova kuća.

Iz iskustva, a već 20g. se bavim upravljanjem zgradama, znam da su najkvalitetnije zgrade rađene 60 i 70-tih godina, pogotovo vojne. 80-tih (83, 84 & co.) slijedi drastičan pad kvalitete koji traje do danas. Uvjerljivo najgore su POS-ove zgrade.

Da mogu birati, uzeo bi stan u zgradi iz 70/80-tih, promijenio sve instalacije u njemu i ne bi imao brige slijedećih 30 godina. U ovim novima, svake godine novo s**nje - malo struja, pa voda, pa kanalizacija,... A da imam para i potrebe, sagradio bi si svoju kuću po svojim željama i kvalitetom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote