Tema: Pekac kruha
View Single Post
Staro 28.03.2019., 10:02   #85
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
panasonic je jednostavno na tronu, svi drugi su mnogo nize od njega.
sto je najbolje ima pekaca koji kostaju isto ko on, npr onaj skupi gorenje, a nisu mu do koljena. to gofno od gorenja sam neznam koliko puta reklamiro i nakraju trazio pare nazad. stalno problemi.

evo, nije ti to neki neznam kakav zdravi kruh, al je sigurno zdraviji od pekare i znam sta je nutra i nemoram strijepit ocu nac bubu, zohara il komad plastike...:
2-3 zlice putra (onak nozem odrezem, odokativno; u biti sto vise to bolje)
300ml vode
200g mekoh brasna
250g ostrog bracna
zlicica soli
zlicica secera

program 1

zlicica kvasca gore u dozator.


ovak radim vec dugo i meni je ok i jednostavno nemam vremena ni volje probavat druge recepte, a imam ih cjelu hrpu. probbavao sam stavljam i sjemenke i svasta i sve je to ok, ali obzirom koliko trosimo kruha ne isplati mi se. tu i tamo zveknem nutra suncokreta, chia, lana...

meni za ovo gore treba cca 2-3min. ko ima u danasnje vrijeme brzog zivota vremena mjesit svaki dan kruh rukama bokte ???

a kruh iz pekare mi je totalni shit, koji god da kupim, a fala bogu zivim na cavlima gdje se svi kunu u peknjicu.

zena radi svaki drugi dan sebi kruh bez glutena u njemu i dobar joj je.

jedina mana je sto je kruh relativno malen, ako cjela obitelj od 4-5 roka po njemu i zato moram radit svaki dan ili od nedavno svaki drugi.

nazalost za vece kruhove treba i profi masina, a to mos mislit kolko kosta, ako se uopce i moze u nas naci.


sjecam se ja kruhova koje je moja pokojna nona radila i to je bilo savrseno, al ta vremena su iza nas. zena je bila doma, domacica i kuhala i spremala te stvari...prosla vremena.

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 28.03.2019. u 10:11.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote