View Single Post
Staro 31.12.2021., 20:25   #775
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Dobro ti je (NAS)tajanje
Moram pohvaliti izbor mobo, je veliki format ali zato ima dosta fičura,
6x SATA3 + mSATA + USB 2.0 header za stick, i210AT + i219LM mrežne (bolje koristiti i210) ...

Čak ako povoljno uloviš odg. XEON možeš ići na ECC ram.

Jedan hint, baci oko na temperaturu chipseta (PCH) jer on se "brine" za SATA portove,
nekad nije loše zamijeniti onaj mali hladnjak sa nečim masivnijim (iste dimenzije samo viši).

Za žuntu: Mobo TechNotes v1.3 > https://www.cedelettronica.com/docum...7-7a474c9d1824
Za početak dok se završim igrati ovako na stolu na divlje ići će 2x2TB i 2x4TB WD Red, a sva ova ostala skalamerija ide na spavanje

S obzirom da će ovo biti isključivo NAS i služiti samo kao backup destinacija za server i laptope, a Veeam će odrađivati svu magiju. Vidjet ću budem li se igrao s LAG-om pa gore vrtio OMV ili neku drugi xxxxNAS varijantu ili otišao skroz suprotno u SMB 3.0 multichannel (da, da NAS na Windows Serveru, blasfemija, ali jedna core instalacija, bez GUI-ija, nije nužno loša stvar za naterati se na Powershell ozbiljnije)

S obzirom da RT-AX86u ima jedan 2.5G port i 2 porta koji nude LAG moram se još dogovoriti sam sa sobom kome ide LAG, a kome 2.5G

Što se Xeona tiče, bojim se da nebum tak skoro s obzirom da mi samo treba file share, bil bi Celeron sad unutra da je bilo jeftinijih na njuškalu od ovih 150kn koliko je i3 bio.

PCH je mlaki prilikom Synca 3 različita raid polja tak da je svih 6 diskova radilo, a preko mreže se na ovaj m.2 kopiralo nešto - reko bi da je sve OK :P

Nego di ti najdeš te sve dokumente, ne samo sad ovo meni nego svima čupaš ovakove stvari i obraduješ ih na staru godinu.

Da sutra nije NG lijepo bi otišo u bauhaus\pevex i kupio nešto šarafa, profila i spojnica i krenul si raditi DIY "case" za ovu svoju skalameriju da mi stane u zato predviđeno mijesto i žena ne gleda smetje po stanu
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote