View Single Post
Staro 08.08.2007., 18:59   #73
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Ne znam, meni apsolutno NIKAKAV problem Firefox ne radi. Niti se ruši, niti sam ikad izgubio Bookmarkse (uostalom automatski mi se backapiraju, ne vidim problem), a što se tiče memorije - s velikim brojem tabova jede memoriju, da, no uvijek postoje načini da se to nekako sredi (ili otvaranjem manjeg broja tabova, ili setupiranjem, ili pak nekom aplikacijom za management rama). Jedna stvar je način na koji Firefox koristi memoriju, a druga stvar su memory leaks.

Ne znam - ja ove sekunde imam 44 otvorena taba i Firefox je pojeo oko 400MB memorije..jest da je to puno, no opet - imam puno memorije, 4GB (imaš i ti dosta koliko vidim), a toliku količinu tabova imam rijetko otvorenu uz neki drugi posao. Eventualno uz Photoshop / After Effects / Modo i sl. imam otvoren browser, ali sa samo nekoliko tabova, tako da ne smeta radu, a kod "čistog" surfanja tak mi je svejedno da li je FF pojeo 100MB ili 1000MB, ram ionako sjedi besposlen (odnosno nešto sitno je potrošeo na P2P / foobar / Thunderbird i Total Commander).

Također stavljam isvaki novi FF update, i također se nikakvi problemi ne pojavljuju.

To each his own, mogu shvatiti da se nekome ne sviđa (kao i da ima probleme s FF - iako se ja nikad nisam susreo s njima - npr. često probleme prouzrokuje loše napisana ekstenzija i sl., pa možda tu trebaš tražiti uzroke...).

No sve i da mi se tu i tamo sruši, ne bih prelazio na nešto drugo - meni su Scrapbook / Web Developer / Firebug / Save Image in Folder toliko korisni da jednostavno ne dolazi u obzir njihovo nekorištenje, makar to značilo da će se browser tu i tamo srušiti (fala Bogu to mi se nikad, ali nikad ne događa, a sve i ako se dogodi - Session Saver omogućava vraćanje crashed sessiona).
gorluk je offline   Reply With Quote