View Single Post
Staro 16.04.2018., 10:49   #112
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, ovo sa satorima mi je dalo ideju, buduci imam 9 rigova pa sam mislio pregraditi podrum i strpat rigove u taj jedan dio i napraviti input output s onim najacim ventilatorima.

Ovo sa satorima je takodjer skupo rjesenje jer ovi inline ventovi nisu jeftini, cak su skuplji od ovih sto se montiraju na prozore, a treba tu jos sator pa cjevi, a problem je sto ako se nesto dogodi taj sator se moze zapaliti...

Ali evo mislim da sad imamo rjesenje, ili minere u kutije ili kao sto je grudobran pregradio tavan ako se ne varam... Pa cu tako i ja pregraditi podrum samo moram nabaviti te jake ventilatore cim prije, naletio sam u bauhausu na starom katalogu na onaj samostojeci ventilator abnormalne snage 8000m3 protoka zraka kosta 2500 kuna sto nije lose. Samo sto vjerujem da to nije rjesenje jer se taj ne montira na prozor nego sluzi samo za puhanje...

Edit:
Odlucio sam od podruma napraviti jedan veliki box i u njega uvaliti one cjevi na prozore i inline ventove.
Ovaj inline vent mi se cini jako dobrim:
https://www.hempatia.si/ventilator-c...ax.162-430m3/h
Ima snagu i 3 brzine, pa onda ima jos i malu potrosnju sto mi je malo cudno da ovako jak stroj trosi samo 52W?
Napravio bi cjevi da isisavaju zrak onaj koji je najblize majnerima, a ovaj doma sto ima axialni bi stavio da upuhuje zrak jer to jako dobro radi.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 16.04.2018. u 11:51.
dada-as je offline   Reply With Quote