View Single Post
Staro 10.04.2021., 08:19   #171
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,433
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ali je neupotrebljiv za Zoom, Teamse, Webex i sl., a to je danas prilično traženo.
Čak i da podržava, kad nadogradnje i security patchevi prestanu za godinu-dvije najviše tri, gotov je.
10god+ stari komp s modernom grafičkom karticom koja ima HW video codec odradi to bez problema.

Možda sam IT dinosaur, ali ljudi u zadnje vrijeme pogotovo milenialsi previše kupuju svakakve gadgete i special-purpose stylish hardware kojima su firmwarei sklepani i koji relativno brzo postanu obsolete, a debelo podcjejnuju moć običnog kućnog PC-ja.
nV Shield je trenutno Android uređaj sa top podrškom (doduše najskuplji je), izašao je 2015-e, a uredno dobiva update, već 6 godina, dok flagship mobiteli imaju max 2 godine.
Izašlo je par revizija uređaja, ali je uvjek isti SOC unutra.
Teams-i, zoom, skpye for b i sve ostalo radi savršeno na mobu, pa ne moraš za poslovni sastanak sjedit pred tv-om/kompom.
A što se tiče HTPC-a, pa i njega će vrijeme zgazit, sporije, ali hoće.
Meni je sve to tako nekako zgodnije bez da palim komp, komp je tu za druge stvari. Probaj si barem ove aplikacije za mob, možda ti se svidi, a onda se možda odlučiš i za Android TV.
Ima simsla i ovo što Ordinarius kaže, ali to je već specifična upotreba, i ja bi da moram radije koristio laptop u te svrhe.

Neću više OT.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 10.04.2021. u 09:28.
Disco je online   Reply With Quote