View Single Post
Staro 14.09.2016., 16:11   #84
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Pošto je domy zatvorio thread sa raspravama o SSDu, evo da skrenem pažnju budućim (a i sadašnjim korisnicima SSD diskova) koji još uvijek imaju dubioze odnosno nedoumice u razlikama između MLC i TLC čipova, naravno, izuzevši SAMSUNG koji je kralj po pitanju performansi:

http://www.anandtech.com/show/10674/...-ssd-review/10

Ukratko; fu.. the TLC or 3D TLC !!!

Ponosni sam vlasnik TRANSCEND SSD 370S (2x 128 GB, 1x 256 GB, plaćeni 128 GB 336 Kn, 256 GB 633 Kn), koji brišu pod sa svim TLC pogonima za sada (usprkos tome kaj su spojeni na SATA2 konekciju, a pogotovo kada ih se optereti tj. kada su zapunjeni sa podacima ), a da ne pričam o trajnosti odnosno o TBWu.
Ovo pogotovo vrijedi za za INTEL (540, 540s, 5400, 5400s) te TOSHIBA i SANDISK odrone za koje ni Bog Otac ne može predvidjeti njihovo trajanje bez obzira na 5 god gare.

Dakle, ukratko, uštekajte +60 Kn za MLC čipove (po disku), -50 MB/S je gubitak u brzini koji ni jedan prosječni korisnik neće osjetiti, te mirno spavajte.

Svjestan sam da ovaj post može zvučati kao plaćeni oglas, ali nije tako, ne plaća me nijedan proizvođač diskova, govorim isključivo iz vlastitog iskustva.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote