View Single Post
Staro 30.08.2021., 13:54   #5
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
Vidio sam d aje u proslosti bilo slicnih tema, medjutim sve su CLOSED, pa otvaram novu. (Moderator molim da me prebacite ako postoji otvorena tema, hvala)

Uglavnom, prodajem jedan uredjan na Njuskalu, i javi se englez (bar pise na eng) i kaze da je zainteresiran i da mu javim cijenu uredjaja s postarinom u UK, a cijena postarine je cca kao trecina uredjaja...

Znaci lik je vrlo vjr prevara, samo ne znam na koji nacin funckionira, tj na koji nacin zeli prevariti...

Pretpostavljam da ste se susreli s slicnim, ili citali o slicnom?
Ako nisam takvu ponudu dobio 10 puta, nisam ništa. Većina kupuje curama i djeci.

Uglavnom, tražiti će te paypal account gdje će ti ponuditi uplatu svega zajedno.

Poslati će ti potvrdu da je uplaćeno, ti ćeš vidjeti lovu na account gdje će ti pisati "Pending" u statusu uplate. Lova će biti naznačena, ali neće biti na accountu nego će biti "Pending". Imao sam slične stvari kada sam prodavao na nekim vanjskim shopovima, gdje se kao radi dodatna potvrda. I imaš statuse tipa: Pending, Queue, Canceled, Confirmed itd.

Imaš dvije vrste ljudi:
1. Koja neće ni pitati ništa, vidjeti će cifru i poslati mobitel.
2. Koja će vidjeti taj Pending i pitati ga što je to, on će reći, čekam da pošalješ uređaj i onda ću napraviti Confirm uplate, kao neka 2FA ili dodatna provjera. I onda ako pitaš za detalje, će te lagano odjebati odmah u startu ili će ti nasrati svakakve gluposti, da je to do PayPal-a, da je lova uplaćena samo se čeka PayPal da proslijedi tebi itd.

I naravno, ti pošalješ mobitel, on CANCELa uplatu.
Mommistake je offline   Reply With Quote