View Single Post
Staro 12.12.2020., 17:57   #689
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Kao što sam rekao, ako je 350+ onda se nemaš kaj žalit pa makar i da je zakucano 351 cijelo vrijeme.
Pa bilo je ispod 350 imaš gore moja mjerenja.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
koliko pratim ovu temu (a complaint mi je zapravo - smiješan, jer za kikiriki imaš gigabit), imaš brzinu koja je za realno korištenje nedostižna ionako. da li je uplink 200,300 ili 500 po meni se kačiš na sitnicu, jer pri TOLIKIM brzinama to može uvijek varirati, i nitko ti neće garantirati da brzine neće pasti.

pod 2 ti si na shared optici, kako se više ljudi bude nakačilo tako ćeš sve češće i češće imati manju brzinu.

pod 3 - jebote gigabit / peCto megabita. za cijenu ADSL-a u ostatku hrvaCke.

ako želiš rock solid 1000/500 , za početak nitko ti to neće dati, ako bi netko i dao, plaćao biš to parsto soma kuna mjesečno.
i za kraj - kampovi za 10 000 ljudi (!) imaju dedicirani link od 500/500. obližnji hotel sa 5+ zvjezdica za CIJELI hotel ima 500/500.

sve ok sa time da ti želiš dobiti reklamirano, ali daj spusti kriterije, imaš net koji je još debelo iznad onoga šta je danas standard igdje u svijetu.
imho, operateri nebi trebali ni nuditi takve brzine, jer na shared optici sa 128 korisnika, nek se nakaleme DVA usera poput tebe koji skidaju čitav internet - i ubit će brzinu ostalima:

XGPON’s maximum rate is 10 Gbits/s downstream and 2.5 Gbits/s upstream. Optical split is 1:128

živio nam dsl kada korisnik by design nije mogao povući više od 50mbita.
A kakvi su to korisnici poput mene daj mi pojasni ? I od kud tebi da ja skidam čitav internet ?? Di sam ja to spomenuo, osim šta si ti po svojoj nekoj logici koja je netočna sam to zaključio.

Korisnici optike gpon t-coma kolko sam vidio i imam kolege koji imaju 500/200 kažu da im padova nema uopće(a oni igraju i skidaju skoro non stop za razliku od mene), a već su po pol godine ako ne i duže na toj optici.
Ja sam na ovoj A1 ravno 3 mjeseca ako i tolko i samo prvih mjesec dana je bilo sve u redu, poslije toga padovi sve do prije par tjedana kad je počelo ispod 350 koja je najniža za upload.

Zasad u ovo šta su mi drugi put riktali izgleda da su riješili stvar i sad je upload ok i tolerantnim granicama. Ali ono ispod 350 mi defintivno nije tolerantno i na to sam mislio kada sam napisao gore komenatar, no nije nitko čitao izgleda moje prijašnje komentare pa se krivo zaključilo valjda.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 12.12.2020. u 22:42.
Thermaltake je offline   Reply With Quote