View Single Post
Staro 11.12.2020., 08:20   #676
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ovo mi više zvuči kao neka filozofska, a ne tehnička misao Spojen ili ne biti spojen, pitanje je sad

Ovo me baš sad zaintrigiralo kako to možeš biti spojen u centrali "softverski" samo. Možda je mislio da si u centrali samo spojen preko patch panela na nit koja dolazi od negdje s nekog većeg OLT-a koji dijeli dolaznu vezu providera na puno korisnika pa je valjda on preoterećen, možda škrtare pa su njega splitali na previše korisnika dalje negdje. Isto sranje samo malo drugačije pakovanje

Zanimljivo je kako pada do otprilike nekih 350-ak megabita, tj. jako blizu okvirno onih 70% koje su dužni pružati. Možda su uložili više u neku skriptu da balansira brzine tako da nikome ne pada ispod tog zakonskog limita umjesto da poboljšaju infrastrukturu.
A da. Znaju često drobit ti tehničari, zadnji put mi je izdrobio frajer da je on zaslužan šta ovi novi huawei routeri uopće rade da je on pronašao grešku, al da mu nitko nije zahvalan mislim možda je istina, al mi se čini kao pecanje

Ovo boldan je lako moguce jer bas izgleda kao da nesto iskontrolira brzinu nakon vise mjerenja malo se penje i penje pa ako ne testiram par minuta opet padne. Bas izgleda kao da neka skripta je napravljena da vidi ko poteze vise u tom trenutku pa na tome malo vecu brzinu da u tom trenutku.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 11.12.2020. u 08:36.
Thermaltake je offline   Reply With Quote