View Single Post
Staro 10.12.2020., 10:41   #670
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Počeo mi nakon nekog vremena upload padat ispod 300Mbps pa sam im prigovor slao na mail da mi upload u večernjim satima pada ispod dogovorenog odstupanja i zvao sam tehničku isto da prijavim. Pa su bome nakon dan i pol odma fixnuli situaciju.

Ovo je jutarnje mjerenje, navečer padne za 5-8Mbps down i up.


EDIT:
Problemi su se opet pojavili u poslijepodnevnim satima, upload opet padne od 300 do 350, svakim mjerenjem je drukčiji rezultat. Nekad čak i ode do 450 šta je ok, no jako oscilira upload i većinom je ispod granice do koje smije past.





Primjetio sam također da mi u Firefoxu na mjerenju down nikad nije prelazio 937, dok u Edge-u mi ode na 946Mbps, gledao sam na mrežnom adapteru jer nisam vjerovao baš pretraživačima i stvarno je više kad sa Edge-om mjerim.

EDIT2:
Bio je tehničar danas, uglavnom bezveze jer nije nikakav kvar na opremi bio, nego u centrali je problem što su svih 64 slota popunjena i dešavaju se padovi ovakvi kao kod mene. Pitao sam ga pa kako je to moguće kad sam valjda jedini u kvartu ja spojen na GPON zasad, pošto A1 uopće ne nudi ovu GPON optiku u mom kvartu pa kaže da sam tu u mojoj centrali spojen samo softverski te da sam fizički ukopčan u neku drugu centralu gdje je vjerovatno preopterećenje i dolazi do pada brzine povremeno. Rekao je danas pisat mail pa će me sutra ili preksutra netko kontaktirat da pratim situaciju jel se poboljašala. Pa ćemo vidjet šta će bit.

EDIT3:
Tehničar me zvao sad sat vremena možda od kako je otišao da li se može vratit da su u centrali nešto mijenjali oko parametara i da treba resetirat router pa se vratio napravio reset i sad je rekao da pratim. Zasad se čini sve u redu, ali vidit ćemo još kroz dva-tri dana.
A1 te obožava.
Marko :) je offline   Reply With Quote