View Single Post
Staro 15.02.2009., 16:12   #12
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Konacno se netko uspio malo detaljnije pozabaviti ovim "problemom" i ponoviti ostatku svijeta postojanje SSD "fragmentacije".

Jedini mozebitni nedostatak u tom review-u je izostanak koristenja IOmeter aplikacije sa svrhom mjerenja performansi (ne samo za potrebe defraga).

Sto je najzanimljivije, cak je i sa tim "sporonastajucim" (visemjesecnim) problemom Intelov MLC debelo u prednosti (multitask/multiuser/enterprise use) nad ostatkom konkurencije, pogotovo uzevsi u obzir nedostatak dugorocnog iskustva/rada/reviewa kada su u pitanju ostali SSD diskovi.

IMO iz cijelog tog linka najbitnijim se pokazalo to da trenutacno postoje nacini za povremeno resetiranje ove "fragmentacije", dok ne stigne konkretno rijesenje iz Intela u vidu nekakvih modifikatora/optimizatora LBA tablica.

Mozda bi Intelovci najelegantnije prosli sa modifikacijom firmware-a koja bi omogucavala reorganizaciju manjih fragmenata u vece tijekom SSD idle-a (kontinuirani on-the-fly SteadyState).

Do tada ce se ljudi bolje upoznat sa kombinacijom povremenog rada u IOmeter-u/HDDErase-u i Acronisu

Citiraj:
Autor darQ Pregled postova
... znam da ovaj neki pratišn alajment treba napravit, al sam zaboravio što je to zapravo
uglavnom, kolko se sjećam, potrebno je kreirat systemsku particiju kod instaliratnja windozera...ili nešt takvo
Koliko me pamcenje sluzi Vista je defaultno vec bila sredjena po tom pitanju, a za 7-icu se ne prica jos ... uglavnom mora se poklopit startni sektor OS-a sa blokom na disku (ukratko), premda je to bilo vazno i kod obicnih HDD-a (polja).
__________________
The Secret ...

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 15.02.2009. u 16:22.
dh41400 je offline   Reply With Quote