View Single Post
Staro 21.08.2009., 01:37   #190
RedScorpio
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: zagorje...
Postovi: 1
ovaj router sam dobil s max tv-om(onaj probni rok od 3mj), i nakon kaj smo ga odjavili, nismo vrnuli router(a i nije ko da su ga trazili )
e sad, net je normalno prek njega delal par dana i onda iz cista mira krepal(dok sam bil na moru... to mi starci rekli) i sad sam isel glet u cem je problem, i ispada da mi dns-i ne delaju (isel sam na onaj connectivity check) i to sljedeca dva: 195.29.149.197, 195.29.166.117
sad sam spojen prek drugog routera(koji nije wlan, i to je glavni prob) i nemrem pingati ove servere, ke to onda nikome ne delaju? jer sam bil i nasel gde je neko pital za nje i kao reklo se da su dobri

onda sam mislil promijeniti dns na opendns servere i to kak je ovde opisano(jer nisam nasel nigde na stranice od routera kak tam zmeniti dns-e....): http://forums.opendns.com/comments.p...&page=1#Item_2
i prvo mi se htel spojiti prek telneta, i sve sam to napravil, al kad sam se spojil na net, mi je uzel defaultne dns-e... i nakon toga se vise nisam mogel spojiti prek telneta (dal moram neke iskljuciti/ukljuciti da se mogu spojiti?)

pokusaval prek onog setup wizarda, al isto nije pomoglo, jer tam nemres upisivati dns adrese, i samo su dvije opcije, nakon cega se ni spajati na net vise nije htelo koristim isti username i pass, al mi je hitalo ili auth. failed ili disconected by the user, mislim wtf? a da mi bar nije 5min ranije to isto delalo

onda sam mislil promijeniti firmware, al to trebas cijeli net pretraziti da najdes linkove i to sam jos nasel neke UK operatore, pa nisam ni pokusaval.. e ima neko od vas link na firmware koji bi delal i kojeg bi se moglo podesiti da dela na t-comu? ili kak da podesim nove dns-e?

ponorel bum s ovim routerom... >_>
RedScorpio je offline   Reply With Quote