View Single Post
Staro 22.11.2019., 18:50   #213
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
Citiraj:
Autor Doom Pregled postova
Od Tp Link AP-ova i routera koje sam instalirao kako-koji model. Ima odličnih i jako loših uređaja. Treba ih malo duže isprobati u praksi i držati se provjereno dobrih modela - barem do iduće hw revizije .


moram priznati da sam kroz zadnje 2-3 godine prošao dosta njihovog asortimana, šta privatno šta poslovno, i s ovim se slažem.
iako nisam dohvatio neki uređaj kojeg bi uvrstio u "jako lošu" kategoriju, možda jer sam ih odmah na razini izgleda izbjegavao, ipak imaju up and downs.
ovim postom se samo želim osvrnuti na njihov archer c60 koji bi, valjda, spadao u neku višu nižu kategoriju dual band routera i kojeg sam uzeo da mi zamijeni mikrotikov hap ac lite.
oba su 100mbit uređaji i oba su tu negdje s cijenom.
pozicija im je dnevni boravak ispod tv-a, cirka 3 metra od kauča/fotelje itd.
imam 2 laptopa sa 5ghz mrežom i mob. sa mikrotikom, na fotelji sam imao low signal u rangu oko -80dB sudeći po inssideru.
drugi laptop vrlo slična situacija, odem do kuhinjskog stola i prebacuje se na 2.4ghz.
mob nije relevantan.
montiram archera na istu poziciju, podesim u opcijama da je snaga LOW, i pokrije mi cijeli stan sa 5ghz mrežom. na istoj fotelji di sam prije imao -80dB, sad je cca -50dB.

2.4ghz je radio uredno i prije i sad.

i sam sam fan mikrotika,ali isključivo za outdoor uređaje. indoor već neko vrijeme hvalim tp-link i zaista nisu loši. neću više komentirati 2.4ghz modele jer planiram da od sad na dalje koristim i montiram samo dual band, i ovo mi se čini kao dobar ulaz u dual band vode. jedini drawback je šta nema gigabit lan. moram nać neki jeftiniji model koji ima i gigabit portove. šteta šta openwrt ne podržava moderne dual band tp-linkove i sad se mušice tp-linkovog softvera ne mogu tako jednostavno zaobići.
jp_rv je offline   Reply With Quote