View Single Post
Staro 22.01.2019., 12:22   #2158
markoal
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Na 60Hz sam vidio razliku kod gledanja YT recimo (60fps snimke). Ne znam u čem je fora ali sve izgleda nekako fluidnije u odnosu naspram 60Hz monitora.

Što se tiče igara, razlika se osjeti negdje oko 80-90 na gore FPS/Hz. Tada igra postane nevjerojatno glatka i dobiješ onaj efekt kao da ne gledaš ekran već "kroz prozor". Ne bih se vraćao natrag nikada nakon što sam ovo iskusio.

Druga stvar, a to sam pročitao negdje na nekoj od recenzija: 144Hz i jako niski odaziv (input lag < 10ms) isto ima razlike kod MP pucačina. Tamo je u jednoj recenziji lik napisao da u kombinaciji sa G-syncom si defakto u prednosti nad drugima. Veli da pogađaš stvari koje inače ne bi sa 60Hz monitorom niskog odaziva. Ja malo što sam testirao (a ne igram godinama MP FPS pa suckam stravično) našao sam se da uletavam u duele 1 na 1 gdje kasno palim i ipak uspijem sredit lika i preživjet duel. To se prije nije događalo.

Tako da - 144Hz i FreeSync ili G-Sync kombo the way.
Ja sam nedavno nabavio također 144hz monitor. Imam Dell U2515H (25",2560x1440, 60hz, IPS) te Asus Rog PG278Q (27", 2560x1440, 144hz, TN) i baš sam se ugodno iznenadio. Razliku sam najviše primjetio u Battlefield 1, pošto na 60hz kao da ima neki mouse smooth uključen, kad sam probao na Asusovom kompletno drugačije i bolje iskustvo, nišanjenje i okretanje u igri je nekako instantnije.
Prva stvar što primjetite na 144hz monitoru je miš, miš je puno više smooth i onaj trag što ostavlja po dekstopu je kraći i gušći. Scrollanje po web stranicama i pdf dokumentima je također puno više "smooth", kad paralelno testiram na dva monitora razlika se odmah uoči.
Ovaj Asus Rog me je iznenadio i sa bojama i kutevima gledanja, pošto se radi o TN monitoru očekivao sam lošije boje i kuteve, dok na prvu se i ne skuži da se radi o TN monitoru.

Jedina mana što ove novije pucačine poput CODa i PUBG-a nisu dovoljno dobro optimizirane za veće rezolucije pa je teško imat konstantno više od 70-ak fpsa, a 1080p na 27" monitoruje previše pikselasto za takav tip igara.
markoal je offline   Reply With Quote