View Single Post
Staro 10.04.2010., 17:42   #85
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
E jbg sad znao sam da nisam trebao ništa ni pisati

Prvo u vezi moje pcs-ice.
Ne, kartica je već prije počela štucati, što je i bio razlog skidanja bakrenih pločica sa memorije i postavljanja accelerovih ježeva, prilikom čega se mojom nepažnjom podlilo malo paste pod jedan čip. Da je sve radilo normalno nebih ništa niti dirao.

A sad o temperaturama.
Ja nigdje nisam rekao da visoke temparature ne utječu na trajnost hardvera, dapače, normalno je da se sa povećanjem temperature skraćuje životni vijek, sve što sam rekao je da po mojem sudu te temparature igraju daleko manju ulogu u vijeku trajanja komada hardvera nego što igraju pravilno rukovanje i redovito održavanje istoga.

I sam kažeš da si imao tu ultricu, koliko sam upoznat i ona se grije poprilično, dalje, to je isto tako sad već starija serija kartica, pa svejedno radi, nisu joj te temparature naškodile.

Upravo zato govorim da visoke temparature ne moraju odmah značiti da će ove nove kartice rikavat nemilice, naravno da bi se to dešavalo puno rijeđe da se ne griju tako jako, ali i ovako problema nebi smjelo biti ukoliko se komp redovito čisti.

Naravno da ću i ja odabrat karticu koja se manje grije, jednog lijepog dana kad budem kupovao novu, ali meni osobno uopće ne predstavlja problem to fermijevo zagrijavanje, već je jedini i osnovni njen problem pre pre previsoka cijena, i što se mene tiče tu je kraj priče.

Da imaju imalo soli u glavi spustili bi cijene, pa makar radili u neznam kakvom gubitku, i požurili sa planovima za slijedeću generaciju kartica u kojoj bi performanse mogle opravdat tako visoku cijenu.
Ovako nam samo preostaje da pratimo kako će se to sve skupa na kraju završiti.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote