View Single Post
Staro 25.01.2012., 12:00   #76
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Inače, imam jednu Noctu-u i napravio sam direktnu usporedbu sa Scythe GT-om. Noctua se na 12V vrti na 1300 okr a GT na 1150. Preko potenciometra dobio otprilike i Noctu na 1150 okr i GT je poprilično tisi, propuh naravno jednak. S tim da se GT puno lakse pokreće na manjim voltaza (Nidecov servo sistem)

Uglavnom, Noctua me nije ničim impresionirala, osim garancijom
Čujem iz nekih pouzdanih izvora (nisam još sam isprobao) da GT ispušta iritantan zvuk u radu, koji se najviše očituje kad su undervoltani...čak sam našao nešto o tome i na netu:

http://forums.overclockers.co.uk/sho...php?t=18324720

evo baš sad neki dan ugradio nh-d14 cooler s pripadajućim ventovima, ventovi se čuju na punoj brzini...al ispuštaju jako ugodan zvuk..onak ujednačeno strujanje zraka..znači bez nekih fluktuacija u zvuku tj. strujanju zraka (kao što zna bit slučaj da je vent izvan kućišta tih i sve super radi, a kad ga staviš na cooler ili na kućište javljaju se fluktuacije koje su naravno iritantne-doživio s hrpom ventova osim evo sad s noctuom)...apsolutno nikakva buka od motora, samo se čuje ujednačen protok zraka koji je čak i ugodno za čut iz kućišta...
skyman je offline   Reply With Quote