View Single Post
Staro 06.09.2021., 19:53   #29
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Baš ste mogli napravit koji screenshot oglasa, ovako je obrisan
evo tekst
Citiraj:
Kao što i sami znate, nestašica čipova i ogromna potražnja prouzrokovala je rast cijena, što je u nekoj mjeri i prihvatljivo, ali definitivno
nije prihvatljivo u ovakvo lihvarskoj mjeri kao što to možemo vidjeti na njuškalu. Očekivan, i donekle opravdan, je rast cijena novih grafičkih kartica
(rtx 3000 serije, ili pak rx 6000 serije), ali ono što je zaista komično je da pohlepnici za grafičke kartice stare po 5-6 godina traže po 4-5 tisuća kuna,
ALI NEMOJTE TOJ STOKI LIHVARSKOJ PLAĆATI, JER IM VRLO USKORO DOLAZI KRAJ.

Kao što je svima poznato, za najveći rast cijena grafičkih kartica odgovorni su kripto rudari(mineri), jer zbog njih cijena grafičke kartice ne ovisi FPS-u,
već o HASH rate-u. Gotovo svi rudari danas zarađuju na ethereumu, ali tome dolazi kraj u prosincu 2021. godine, za kada je najavljeno ažuriranje protokola ethereuma na
verziju 2.0. Zašto je to važno? Važno je zato što se Eth2.0 neće zasnivati na tome da mineri koriste grafičke kartice da različitim algoritmima osiguravaju ispravnost
transakcija, i za to budu plaćeni, već prelazi na drugi način rada, koji neću objašnjavati niti me zanima, jer jedino što me zanima, a vjerujem i vas,
je propast kripto rudara. To znači da s dolaskom Eth2.0, u 12. mjesecu 2021., kripto govnari neće imati apsolutno nikakvog profita od rudarenja, što znači da će se morati
rješiti svih tih grafičkih kartica jer od njih neće imati nikakvog profita.

Vjerovatno se sada pitate, isto kao i žene u klubu kojima kažem da imam k*rac od 30 cm, kako znate da je istina ovo što govorim? Reći ću vam isto što i tim ženama:
Morate provjeriti! Šalu(i moj k*rac) na stranu, slobodno guglajte Eth2.0, i pogledajte koliko mining rigova za prodaju se pojavilo na njuškalu. Zašto bi prodavali
mining rigove ako im je to izvor zarade? Pa prodaju ih sada, po ovako lihvarskim cijenama, kako bi "izašli na nuli", prije nego što dođe taj 12. mjesec, i sve te
silne grafičke kartice se pojave na njuškalu po normalnim i niskim cijenama. Da, postoje i druge kripto valute koje se mogu rudariti, ali zarada od tih valuta je
toliko mizerna da si kripto rudari neće moći pokriti ni račune za struju, pokrivali ih grobari zemljom sutradan.

Ukratko, ako ste trpiti do sada, strpite se još malo, jer već u 12. mjesecu ove godine (ili maksimalnom u prvom kvartalu iduće godine) ćete imati priliku kupiti
grafičku karticu po normalnoj cijeni, a što do tada? Pa možete raditi što i ja, javljati se svim tim lihvarima i pišati im u usta sa svojim ponudama.

Dragi moji gameri, imajte strpljenja, doćekat ćemo dane kad će oni nas moliti da platimo za njihove grafičke, što ćemo mi naravno odbiti, osim ako nam uz grafu
i popuše.

Lijep pozdrav,

stpljen spašen!
E-mil je offline   Reply With Quote