View Single Post
Staro 03.01.2011., 16:16   #71
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Bishop Pregled postova
Nedavno sam slagao jednu konfiguraciju, i savjeti koje sam dobio na ovom forumu su mi jako pomogli, zato sada takodjer molim Vas savjet.
Kupujem laptop koji bi trebao sluziti za crtanje u catia-i i proE-u, vrtit neke simulacije u matlabu, medjutim, povremeno bi i zaigrao neki noviji naslov, da ne spominjem, svakodnevno surfanje i offfice i tako dalje, sto smatram ipak nisu tako vazni kriteriji kao ovi gore. Preferiram toshibu i lenovo i vazno mi je da je laptop prenosiv, pa max do 15.6'' dijagonale i da je dostupan u zg. Hvala unaprijed


EDIT: zapelo mi je oko za Toshibu, L650-11F pa me zanima dali netko ima iskustva s autocadom, catiom i tako s tim laptopom, svi reviewi koje mogu nac se baziraju na to kako igre dobro idu, to me bas toliko i ne zanima
hehe, koja slucajnost osim za igranje, laptop koristim bas za proE i autocad! preporucujem lenovo ideapad y560, kao sto i vidis gore. ako se hoces bahatit uzmi si taj sa i7 procesorom, ako hoces proci jeftinije, imas isti taj sa i5 i i3 procesorom za puno manje (5100 kn). gledaj da dolazi s dos-om jer su takvi oko 800kn jeftiniji od onih sa windowsima. uz jace modele dobijes i razer abyssus mis na poklon koji inace dodje oko 220 kn. mis je stvarno odlican, barem meni, ja sam prije koristio obicne logitech miseve za 80,90kn...

jedino, jel ti vazno tajanje baterije ili ces imat ustekan u struju? na bateriji na najjacim performansama mi traje sat i nesto, a sa slabijim postavkama nisam isprobavao, mada ima postavke za stednju energije itd...

neki su imali problema s tim laptopom, treba napraviti update biosa odmah nakon instalacije i drivere za graficku (amd video driver, ne ati!), svi driveri se skidaju sa stranice od lenova (nemoj skidati sa atijeve stranice!) i update moze napraviti svaki bedak. ja sam tako napravio i nisam imao problema. ako instaliras atijeve drivere, imat ces problema sa grafickom, driveri prepoznaju graficku samo kao "ati 5700 series" i nesto steka, ekran blica itd, a ako skines sa lenovove stranice onda ti bas vidi "ati 5730" i naravno, radi fino i bez problema.

laptop je lagan, barem prema mom bivsem laptopu - toshibi satellite a200.

inace, ooodlican test tog laptopa i sve te detalje mozes naci ovdje da ne pisem bezveze:
http://www.notebookcheck.net/Review-...k.33963.0.html
mala razlika je sta je u testu mrvicu slabiji i7 procesor kakav nema na nasem trzistu.

a inace ako na laptopima idu dobro igre, vjerojatno jos bolje ide i sve ostalo... proE i autocad mozes koristiti i na puno slabijim i starijim laptopima

Zadnje izmijenjeno od: faal. 03.01.2011. u 19:34.
faal je offline   Reply With Quote