View Single Post
Staro 05.08.2020., 23:03   #41
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Samo kažem da ta statistika zavarava. Neke stvari se vuku od prije, čak desetljećima, nije odraz stanja od nekoliko godina. Ja sam oduvjek vjerovao da će zen biti boom, prekretnica, ali niti u ludilu nisam očekivao da će se prodavati od 60-90% (ovisno o tržištu) na DIY tržištu, a da će postojat na HEDT i serverskom tržištu nitko nije ni pomišljao. U kontekstu toga ovaj comet lake apsolutno ništa nije promijenio.

Što se tiče prodaje - ajd prvi mjesec (svibanj) je bio launch mjesec, dobavljivost ovo-ono, no nakon toga imamo dva puna mjeseca koja ništa bitno nisu promjenila što se tiče prodaje. Evo jeseni i zen3, evo zime i evo rocket lackea, znači čista stop-gap serija koja će brzo biti zaboravljena. Čisto jedna ljeto/jesen 2020 kolekcija koja neće imati nikakav utjecaj na išta. Kažem ovi 1155 i 1150 socket cpu su se barem prodavali iako je socket brzo nestao. Za par godina tu na forumu nećemo se znati sjetiti šta je kaby lake, šta coffee lake, šta je ice lake, cascade lake, comet lake... Toliki će impact ostaviti u povijesti
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote