View Single Post
Staro 23.05.2020., 17:29   #3285
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja se samo bojim da će Intel jednom reći AMD-u "ajd malo uspori" i evo vam tipa pola milijarde ili koliko već. Pa se krenu dogovarati o cijeni i pomacima po generaciji (core count i IPC), kao sada AMD i Nvidia što su u kartelu.

Recimo nitko me ne može uvjeriti da AMD nema neki sporazum sa nvidijom oko - vremena lansiranja next-gena, koliki će biti pomaci u kategorijama u kojim se oboje natječu, te što je najvažnije cijene

Kad sam gledao review RX 5600XT vs RTX 2060 6gb na hardware unboxed baš sam pomislio - daj me nemojte yebati...

Znači kao inženjeri razvijaju arhitekturu godinama, bez ikakvog kontakta sa konkurencijom i dođe vrijeme launcha - baš su obje gotovo u slično vrijeme, na 36 igara baš slučajno imaju identične peformanse, znači doslovce u fps isto u masu igara, kad jedna povuče ispred druge bude fps-dva... I onda šećer za kraj - koštaju u dolar isto...

Joj slučajnosti, ah kako je ta teknologija izjednačena u bobu, sasvim slučajno... I tako iz godine u godinu...

Te samo da podsjetim da su vođe bratić i sestrična, te da surađuju na drugim poljima (recimo nvidia za ova ampere AI čudesa za procesore koristi AMD-ov epyc) itd.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote