View Single Post
Staro 27.09.2018., 07:16   #9
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
@jp-rv - evo sličan slučaj kao kod mene.
stup koji je "napajao" dobar dio ulice IT uslugama je goooodinama bio unutar privatnog dvorišta.
ljetos gram spizdi u dimnjak vlasnika tog dvortišta i luk preskoči na taj stup i skuri svima u ulici hrpu uređaja koji su bili na LANu (već sam pisao o tome u t-kom temi).

dakle 6-7 stanara nema inzernet i ostalo a vlasnik tog dvorišta odprije "poznat" t-komu više neda pristup stupu. dakle preko mjesec dana nije bilo popravka dok se nisu riješili imovinsko pravni odnosi (taj tip je valda očekivo da će mu T-kom dobrovoljno plaćati "najam" zemlje za stup).
dalje, nakon mjesec dana stup je maknut van parcele, ali problemi ostaju jer je kvar u podzemnom vodu prema centrali...
dolaze mjerači i firma koja radi te radove za t-kom ovaj "panj u mirovini" opet neda kopat jer je "blizu njegovoj kući" (vod ide javnom površinom uz njegovu kuću).

stanari i dalje nemaju internet. ali stanari su kulturni i ne žele blatit ruke sa njim iako bi mnogi drugi rado "nasamo popričali sa njim u prisustvu bejzbol palice".

3 mjeseca kasnije interneta i dalje nema...

moj prijedlog - traži pismeno izmještanje stupa kako kasnije nebi bilo sličnih problema ako stup padne i šteti tvoju imovinu jer ne vjerujem da bi t-kom platio tebi išta bez parnice.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote