Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 03.07.2019., 14:19   #2865
dejanp
Premium
 
dejanp's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: St
Postovi: 55
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Kazetne 3.5kW računaj odma cijenu kao da odeš na 5kW zidne. Ako ćeš se samo hladit i možda grijat par puta, Vivax nije nimalo loš kako ljudi vole pretjerivat i mislim da sam negdje vidio za 5000. Naravno, ne kažem da je to sad najbolje što možeš dobiti, nego da ljudi pretjeruju koliko je to loše. Od srednje klase je tu Haier i Gree, za Haier je zastupnik MB Frigo i tu bi ti bilo njih dobro kontaktirati direktno, imaš cjenik, gledao sam na brzinu i 3.5kw unutarnja i 3.5kw vanjska ispadnu negdje oko 6500. Naravno, vjerojatno ljudi znaju neke instalatere pa bi mogli preporučiti.

85 kvadrata ti je stvarno velik prostor, pogotovo ako je to potkrovlje 3.5 kW će tu jednostavno biti jako malo, ne gine ti 5kW ako je prostor izoliran kvalitetno. Za Haier ti 5kW instalacija dođe na 9000 već. Za usporedbu, zidna Haier od 5kW je oko 5500kn.

Kazetne se obično ugrađuju u knauf spuštene stropove, kakav strop uopće imaš ako misliš stavljati kazetnu?
Izolacija stana je loša, ali taj se dio ne može trenutačno popraviti. Nažalost financije ne dopuštaju niza više od 6500kn plus montaža. A tu pada jedino Vivax 3.5/4.1kw. Znam da se cijeli prostor neće moći idealno ohladiti, ali spustiti par stupnjeva da se da preživjeti noć je cilj. Znam da je najbolje staviti 3-4 zidne, ali nije moguće naći mjesto za vanjske jedinica. Radi se o staroj gradskoj jezgri Splita.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
dejanp je offline   Reply With Quote