View Single Post
Staro 06.01.2016., 18:18   #35
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa da trotla na nekim sumanuto niskim vrijednostima takav pc u (gpu) load-u nemre trošiti toliko malo da se postaviš na trepavice + ako ga uspoređuju sa 950 sigurno nije fury-like performansama nego neki low-ender.
Ovo me zainteresiralo, pa sam malo bolje pogledao o čemu se tu ustvari radi.

Prva stvar, GTX 950 ne medium 1080p postavkama može isporučiti 80-ak FPS average (bez vSynca afkors). Daklem, kao što sam posumnjao, ove dvije grafe iz videa vrlo vjerojatno nisu ista klasa grafi, što je prikriveno uključivanjem vSynca. Praktički, da su stavili GTX 970 i uključili vSync isto bi imali 60 FPS-a, a 970-ka bi trošila višestruko više. Sve ovo pak ide na ruku njihovoj priči da postoji osjetna razlika u potrošnji. U vjerodostojnost točno navedenih brojki neću više ulaziti jer nema smisla

Druga stvar, u njihovom videu je izričito naveden vrlo nizak napon na GPU chipu (0.8375V) .. što će reći da je tu bilo nekakvih promjena tj. tweakanja, jer je kod GTX 950 navedeno samo kao "stock/default" vrijednost. Kao što svi znamo napon na GPU/CPU chipu je od presudne vrijednosti po pitanju potrošnje.

Treća stvar, kod i7 4790K se spominje nekakav "Power Limit" @80%, za što nisam baš imao prilike čuti kada su procesori u pitanju. Bolje rečeno, praktički nitko ne koristi ovu terminologiju za Haswell/Devils Canyon procesore, ali pretpostavljam da su time htjeli reći da su tweakali/undervoltali napone/taktove na procu.

I za kraj, ovdje se radi o usporedbi "crvenog" prototipa grafe, sa trenutnim i dostupnim "zelenim" proizvodom. Usporedbe "našeg" tweakanog prototipa u laboratorijskim uvjetima sa vašim ohoho dobrano dostupnim proizvodom na starom proizvodnom procesu. Super
dh41400 je offline   Reply With Quote