View Single Post
Staro 22.01.2019., 12:44   #471
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Onda pogasi i MPC-HC do kraja i voljno. Izgleda da ju stvarno muči hardverska akceleracija ili bar dio zadužen za to.
Na kraju sam se sjetio instalirati madVR u MPC-HC i sada sve radi ok, ali mora ostati ugasena akceleracija.

Cudno, nikada nisam imao slicnoh problema, a i zadnji puta sam nesto morao petljati po nekom media playeru mozda za vrijeme XP-a.

Znas kako je kada nesto ne radi kako treba, sve mi nije dobro.

Vjerojatno se nesto zeznulo nakon zadnjeg updatea Windowsa pa je ocito potreban reset, samo sto mi bas takve akcije, koliko god one izgledale bezveze, nisu trenutno potrebne na ovome kompu.

Ajde da se i meni nesto zezne nakon updatea.

Kada sam bio mladi, bar jednom mjesecno sam udarao "format c", a sada samo krpam OS pa do kada ide....hehehe...zao mi je gubiti vrijeme na takve stvari ako sve radi ok.

Bilo mi je jedino cudno kako to da ne radi video, a u isto vrijeme bez problema rade igre, online video tipa YouTube ili npr. alati ako sto je OCCT.

P.S.

Ne znam zasto mi se cini da nisam imao prije tako visoke temperature od GPU-a.
MSI Afterburner automatski postavi brzinu jer slabo i igram pa je ta brzina najcesce izmedu 20% do 30%, no mislim da mi prije nije bila temperatura od GPU-a sa samo ukljucenim browserom na cca 53 stupnja.
Nakon restarta se sve spustilo za cca 15 stupnjeva, moguce da je nesto ostalo raditi u pozadini.
Mislim da je najbolje dati si malo vremena i rucno sloziti krivulju za brzinu posto je mozda tih 20% brzine ipak premalo (sda je npr. brzina ventilatora na 20%, a temperatura 38 stupnjeva).
Za svaki slucaj kod iduceg otvaranja kompa staviti novu pastu na CPU i GPU.
Makar mi se ne skida ova kvrga od Noctue s CPU-a jer se namucim kada trebam staviti nazad njene ventilatore (nije ih tesko staviti, ali malo me muci kada nesto nije tocno u centru pa to potraje dok tocno ne namjestim...hahahaha... ).
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 22.01.2019. u 13:38.
win32 je offline   Reply With Quote