View Single Post
Staro 16.08.2020., 15:04   #18
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa nije nevjerojatno da grafa od 2 soma dođe na 500kn nakon 3 godine. Zašto bi bilo? I, što je važnije, zašto bi to bilo isključivo posljedica rudarenja? Čak mislim da rudarenje povijesno nije ni presudan faktor. Čak je možda i pozitivno utjecalo na cijene, jer su drugi rudari bili voljni platiti više za karticu nego gameri! Konkretno, neki gameri, nećemo ih imenovati, su vadili svoje kartice i prodavali ih rudarima za više love nego što su ih kupili. Što je posebno bila zanimljivost za R390 seriju.

Evo još samo jedan primjer. Radeon HD 4870 je imala vrlo sličan pad vrijednosti, u vrijeme kad se nije masovno rudarilo. Da ne nabrajam grafe koje su toliko zgažene izlaskom nove generacije da im se cijena strmopizdila maltene do bezvrijednosti za samo jednu ili dvije generacije. Dvoglave zvijeri bi bile pri vrhu liste.

Evo sada, uskoro, izlaze nove Nvidie. I ako se neka optimistična predviđanja o njihovim performansama ostvare, oborit će cijene rabljenima više nego rudarenje. Pogotovo high endu.

Neispravan vent utječe na cijenu svake grafe, ne samo rudarske.
Čak mislim da gamerske imaju veću šansu za kvar jer imaju razdoblja mirovanja kad se prašina zavlači unutra. Meni vent nikad nije otišao u radu. Obično izgasiš zdrav, pa sutra kad ga upališ.. gad zuji.
  Reply With Quote