View Single Post
Staro 18.03.2016., 09:45   #96
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Test baterije Nexus 6P, dan prvi.
Apsolutno sve stock, bez roota.

U 6h skinut sa punjaca, u 21h spojen na struju - oko 15h na bateriji. Prvih 70% baterije proveo na wifi i losem 3G signalu (jako malo sam koristio mobilni net). Ostatak do kraja dana proveo na dobrom/odlicnom LTE signalu i wifi (50:50 wifi i mobilni net). Osvjetljene automatsko na 40-50%. Svi syncovi upaljeni, gps high accuracy, BT samo 15ak min. Ingress sam palio/igrao oko 1:30h. Youtube 30min na wifiu. Najcesce sam na mobu koristio Telegram i Whatsapp, Chrome, Tapatalk i G+. Slusao muziku 15ak min na BT sluskama, stream sa Deezera na wifiju.

Usporedjujem ga direktno sa Nexusom 5 (2300mAh baterija) na custom romu/kernelu kojeg sam koristio prije ovog moba na potpuno identican nacin do sada, iste navike, iste wifi mreze i razine signala.

Danas sam imao malo slabiji dan na poslu pa sam vise koristio mob = veci Sot i manja autonomija. U usporedbi sa istim koristenjem N5ice mogu izvuci sljedece zakljucke:
- od 100 do 80% izvucem oko 1:20h Sot sto je u prosjeku vise za 20ak min naspram N5,
- od 100 do 60% izvucem oko 2:20h Sot sto je u prosjeku vise za 30ak min na N5,
- u prvih 50% ostvarujem ukupno 30ak min veci Sot.

Ukupno gledajuci nakon prvog ciklusa sa N6P imam vecu sansu izgurati svoj dan jer dobivam skoro 1h Sot extra.

Po meni to je meh... Zadovoljan sam i nisam.

1) nacitao sam se losih komentara po pitanju baterije i ocekivao sam "slabiji" rezultat
2) i dalje je to jednako ili bolje od N5ice koju sam imao
3) volio bih da tih 1000mAh vise ima veci utjecaj na bateriju u realnom zivotu...
4) hebemti quadhd rezolucije i marketinske gluposti

Ostat cu jos neko vrijeme na stocku iz drugih razloga i onda idem flesati ovu limenku!

PS: dok ovo pisem mob je na punjacu.. Vuce finih 2,5 do 3 ampera. U 60min napunio se do 75%. I N5ica se dosta brzo punila kada potegne 1A iz punjaca, i jednom cu ih usporediti u testu od 0 do npr 40% punjenja.

Mob se tokom dana nije grijao. Jedno je mlaki mob/aluminij, ali daleko da prouzroci znojne dlanove.

Par battery screenshota:

http://imgur.com/a/kEKKm
http://imgur.com/a/BEUbJ


Par prvih dojmova:

tezak u ruci i nisam se (jos) naviknuo,
prokleto sklizak (crna boja) i jedva cekam da stigne taj case,
Predivan eye catcher,
Brzina je je-be-na. Svuda gdje je N5 sa custom romovima trzao, ovaj ide glatko. Jaaako zadovoljan, zasad nikakvih problema,
Uzasan prezasiceni amoled na stock postavkama, mislim wtf, obavezno upaliti sRGB u dev.settingsima,
Vibracija je iritantna. Ista kao i N5X, zujava, nisam hepi... Nigdje nisam naletio na taj "problem" na N6P, ali vidim da se zale za 5X. Frend ima 5X pa cu usporediti iz prve ruke,
Volume tipke su grozno postavljene, tu odmaram palac desne ruke i drzim mob. Cesto kada podizem mob sa stola pogodim neku od tipki. Nadam se da ce case taj problem rijesiti i da cu moci lakse uhvatit mob,
Volio bih da je led dioda malo veca. Nexusi su uvijek imali neki posebni štih sa vecim ledicama + onaj fade in/out efekt. Sad imamo samo jednu tocku na kutu ekrana. Barem lipo jasno svijetli!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote