View Single Post
Staro 19.01.2022., 06:30   #1425
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ni pod razno mi nije da branim Erste. Ja sam kod njih danas jer imam tamo stambeni. Kada mi je trebao stambeni samo sam se pojavio i odobren mi je bio jer sam tada već imao plaću kod njih. Nikakvi posebni uvjeti, mogao sam nešto bolje uvjete dobiti u hpb-u ako se sjećam dobro ali je trud koji sam morao uložiti u drugim bankama naspram Erste bio trostruki.

Iako sam svojevremeno bio lud na Erste danas ipak imaju medju najjeftinije naknade za račun + mbanking, ne rade sranja kod npr podizanja i uplata na Revolut, nemaju nikakvih naknada za inozemne priljeve ili kao neke naknade za tuzemne priljeve, prijevremeno vraćanje kredita bez naknada. Diners I cashback mi se duplo vrati. Sve u svemu u moru seronja kao pbz i mislim otp (ja sam iz pbz-a prešao u Erste iz više razloga), Erste nije tako loša. Hpb naravno ubija sa supersmart - om a onda je Erste iza je sa svojih 12kn za vođenje + mbanking.

Sent using Tapatalk
Slažem se za naknade i ostalo.

Kredit slučaj prvi: tražim kredu za adaptaciju, 15000€, šupci inzistiraju na jamcu premda se na sve strane oglašavaju da jamac za taj kredit NIJE potreban.

Kredit slučaj drugi: kupujem stan, i nemam za učešće. Plaća od mene i žene zadovoljava kredit u bilo kojoj banci, samo ne kod njih, dajem još od porezne dokaz za apartmane i podstanara. Ajd, jedva.
Dolazi procjena stana. Šupci je NAMJESTE točno na iznos koji sam tražio, i daju samo 90% iznosa, te guraju dva kredita.
Popizdim, proučim procjenu i napišem žalbu. Drugi dan me zove šefica Erste nekretnina i DERE se na mene da mi nije ona kriva za politiku banke.
Hvala vam najljepša gospođo, jebem i ja vama sve i svih.
Proučim u detalje procjenu, Min. gospodarstva pravilnik, poredbene metode, nesmije se razlikovat poredbena nekretnina u svojstvima za više od 40% od nekretnine za koju se daje kredit. Razlika je 35% ravno.
Ajd, djeco pogađajte na čemu su mi srušili procjenu? Po cijeni m2? Ne.
Po tome što je jedan od stanova 35% manja kvadratura od ovog mog.
Kako, pitate? Detalje i tu kurčevu procjenu, skupa sa debilnim načinom izračuna, za koji ti treba osnovna škola da skužiš da nije kako treba, možete svi ladno dobit na uvid.
Dakle, Erste je super banka, dok vam nešto ne zatreba...

EDIT: da nebi bilo, znam da Erste daje samo do 90% procjene. Realna vrijednost stana, i da se pošteno procjenu napravilo bez namještanja, to uredno ne da pokrije, ima još i viška. I to pred dvije godine kad se kupovalo. Cijena je narasla od onda.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 19.01.2022. u 06:41.
Pomo je online   Reply With Quote