View Single Post
Staro 30.01.2007., 12:42   #6
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
UPDATE

hokay,da sumiramo.
kroz part1, 2 & 3 sam ukratko provrtio film sto sam htio sto sam poceo sto sam za***o i sto sam napravio.
oprostit cete mi vjerojatno sto neki procesi u samom modu nisu objasnjeni detaljnije,malo toga sam ipak morao ostaviti za how to.
al sad kad sam se uhvatio ovoga,ubuduce ce biti malo detaljnije.
ostala mi je jos lijeva stranica (ona di je zmaj) citava za napraviti,nju nisam niti obrusio,onda prednja maska mi je ostala spremna za zavrsnu obradu i jos neke sitnice ukljucujuci i gornju stranicu.

kad smo vec kod toga,iskopao sam neke slike sto sam ovaj tjedan radio.



za one koji citaju,u par3 sam spominjao posljednju pripremu za usavrsavanje boje.ravnanje povrsine,ispravljanje udubina i skidanje povrsinskog sloja boje.to sam inace radio sa vodobrusnim papirom gradacije 2000,nekih 2 sata,malo po malo,sloj po sloj jer u ovom trenutku,jedan krivi potez i mozete probiti boju.a to znaci nova kantica boje,novi trosak vremena i novca i ponovno proces cijeli.znaci puno strpljenja.kad god osjetio da pozurujem,da zelim sto prije zavrsiti,ostavio bi sve kako je i otisa nesto drugo raditi neko vrijeme dok se ne ohladim.
gore na slikama mozete vidjeti onu sivo mat boju koju sam spominjao da se dobije.ako pogledate pazljivije kutove,vidjet ce te da imaju malo tamniju nijansu,sa malim crnim tockicama po sebi.to su "niske tocke".to bi bio moj ajmo reci slobodni prijevod povrsine koja nije potpuno ravna i na kojoj jos treba raditi.kad bi ostavio te tockice,dobio bi efekt morske povrsine ispod sjajne boje,znaci dobio bi neispravan i iskrivljen odraz.
vec mi se dogodilo par puta da sam oko kutova probio boju,zato sam tu isao jako oprezno,ostavio sam ih posljednje za srediti rucno (inace radim sa drzacem za brus papir,puno lakse je dobiti ravnu povrsinu).tu me nazalost uhvatio vec mrak,pa sam morao pospremiti sve i dovrsiti sve drugi put.

a sad...hehehe....ono zbog cega sam poceo ovo pisati.dosta vas je vidilo ove slike,vecin barem....i hvala sto ste mi dali malo samopouzdanja...i sto ste me nasmijali malo (daddy legendo )
da ne duljim...ovo su slike one stranice koja mi je prije 3-4 mjeseca gotovo cijela zahrdala,zbog koje sam htio odustati od svega.




za sve vas koji niste vidili sliku prije....ne,nisam slikavao macku
to pokraj macke je zapravo chieftec big tower bocna stranica (ne,nije ogledalo )
nakon gotovo 8 sati poliranja metala,2 sata poliranja primer-a,par sati provedenih u oblaku crnog spreja,bog zna koliko sati provedenih smirglajuci boju da bi dobio ravnu povrsinu i jos tolko sati polirajuci ooogromnu stranicu.....evo jos slikica,uzivajte, ja sigurno jesam
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote