Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 26.06.2017., 14:10   #1758
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Toliki prostor tj 100m2 ne mozes rashladiti sa jednom klimom , znaci moras imati makar dve . S obzirom da ti je sve otvoreno i da ce ti hladan vazduh bezati dole u prizemlje , mislim da nije pametno da ti klima stoji u hodniku iako je velik . Ako sam dobro skontao tebi je najbitnije da hladis sobe 1 i 4 , logika govori da trebas staviti u te sobe po jednu klimu i to tako da su postavljene naspram varata i da guraju vazduh ka tom hodniku . Te dve sobe ce lepo biti ohladjene a sve sto ode van soba ce se spustiti dole i hladiti donji deo , koliko toliko . Najjeftinija a kvalitetna preporuka jeste TOSHIBA RAS-13BAV-E / RAS-13BKV-E za 3533kn , i takve dve su minimum koji je tebi potreban . Ovako ja razmisljam a cuces jos nekoga pretpostavljam . Znam ja da bi ti da prodjes sto jeftinije ali prosto nije moguce hladiti toliku m2 za mel pare i to tako otvorenog prostora gde ce ti hladan vazduh bezati dole .

Pomislio sam da je mozda opcija da uzmes jednu jacu klimu i stavis je u taj hodnik , kao sto je nacrtano samo na suprotan zid i da duva ka vratima tih soba a ostatak ce svakako bezati dole . No nekako mi se cini da je ova opcija bolja a samo malo skuplja od te jake klime .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote