View Single Post
Staro 12.08.2019., 12:37   #31
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,993
Lijepo je vidjeti da i ljudi sa foruma gdje se uglavnom okupljaju oni koji malo više znaju i dalje nasjedaju na clickbejterske Linus video uratke


Uvjerio vas čovjek da ne možete jedan film prebacit brže od 100MB/S




660P ima SLC cache od 130 gigabajta, naravno da nakon što se to potroši brzina pada, no tako je sa (skoro) svakim consumer ssd-om. Preporučujem pogledati anandtechov review (može i tom's hardware) a Linusa ostaviti po strani. Uglavnom, da, ako na dnevnoj bazi često kopirate 130+ gigabajta vamo tamo, onda uzmite nešto drugo. Za normalan rad, igre i sl. će bit više nego brz. Prosječan "kućni" korisnik puno više čita po tima ssdima nego što piše (pogotovo stotinu gigabajta odjednom) tako da će 660p biti više nego dovoljan.
Sa mehanikom ne stane u istu rečenicu, tako nešto zaista samo Linus može izreći.


Mehanike se zapravo lako riješiti, ovisno o tome koliko zapravo tih nagomilanih podataka po hddima trebate I ne samo da li ih trebate, nego i koliko često. Ja sam utvrdio da mi zaista treba jedno 100 GB osobnih stvari, ovo sve ostalo da nestane (video i sl.), ništa mi ne bi falilo.
Tako da kad shvatiš da ti i ne treba više od 1Tb, 1.5TB, nije previše teško riješiti se mehanike.


Osobno, nikad više mehanika u komp

Zadnje izmijenjeno od: Exy. 12.08.2019. u 12:46.
Exy je offline   Reply With Quote