View Single Post
Staro 22.06.2018., 07:53   #2762
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Prije 45 me zaustavili jer sam vozio 101Km/h gdje je dozvoljeno 60.

Objasnili sta, gdje, kako mogu... Dobio 2000kn kazne, ako plattim u roku od 3 dana 1000kn. Pitam, dali dobivam sa ovom kaznom ikakve kaznene bodove...odgovor je bio ne. Platio polovicu ili se žalio. Da sam vozio 50km/h više od propisane brzine onda da, idu i bodovi i novčana kazna.

Tako je.

Ovo za bodove vrijedi SAMO za kazne u fixnom iznosu.


Preko 50km/h prekoračenja u naselju je rasponska kazna (5000-15000kn) i nju možeš platiti samo u 2/3 iznosa (piše se najmanji iznos 5000kn pa bi to ispalo 3333,33kn)+troškovi 500kn (izdaje se prekršajni nalog), ako plaćaš u roku 8 dana, a ako plaćaš 8+ dana, onda je puni iznos kazne+troškovi.


Bodove sustav dodjeljuje automatski i zbraja postojećim ako postoje od prije


Ako se žališ na kaznu, sud donosi novo rješenje, kojim iznos i vrijeme trajanja zabrane ako postoji, može biti različito od onoga navedenoga u obaveznom ili prekršajnom nalogu.


Plaćanjem kazne jesi kriv za prekršaj, ali svaka plaćena kazna na taj način ti je olakotna okolnost i "ne gleda se" kao plaćeni prekršajni nalog ili slično.


Da, u svakom slučaju bolje je platiti takvu kaznu, a još bolje probati se voziti na način da ju ne dobiješ
lowrider je offline   Reply With Quote