Tema: Sunglasses
View Single Post
Staro 15.07.2017., 10:48   #114
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Cijena ovisi, možeš proći i jeftinije, ali i skuplje, ovisno o kvaliteti leća, premaza i naravno trgovačkoj marži
Ako naletiš na neku optiku koja zna svoj posao, mogu odmah oni raditi ugradnju, inače se ponekad šalje i u tvornicu. U teoriji, ne isplati se kupiti neke skupe sunčane pa onda izbacivati dobre i skupe leće i stavljati dioptrijske. Najskuplje u koje sam ugrađivao leće bile su neke Armani za cca 2kkn, bez dioptrijskih leća. To je bilo prije nešto godina i okviri su bili komplicirani za ugradnju, ali su izdržale dvije promjene leća (mijenjala mi se dioptrija onda dosta). Jebački dobri okviri, ali zadnjih godina otkako mi se ustabilila dioptrija uzimam jeftinije okvire kod frendice koja je optičarka po struci i ima svoj dućan pa i nešto jeftinije prođem, a uvijek dobim dobar savjet što uzeti. Za svakoga tko misli raditi tako nešto, nađite dobrog i pouzdanog optičara koji zna što radi. Prodavači u dućanima obično uvale svašta, a poslije nastupe problemi s naknadno ugrađenim lećama. Na super nove i super moderne naočale skoro u pravilu ne ide naknadna ugradnja, leće znaju biti jako uvučene unutra i ne može se to izvaditi van.
Ukratko, takav sport je iz nužde kad si ćorav ko šišmiš, a treba ti nešto za sunce što koliko-toliko dobro pokriva oči i izgleda relativno dobro.
U autu imam jedan par običnih očala (ne za sunce) koje imaju i clip na magnet sa zatamnjenim lećama što je dobra fora, zatreba jednom u godini kad zaboravim sunčane
c-shadow je online   Reply With Quote