View Single Post
Staro 15.10.2009., 12:01   #64
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Evo imam tu pred sobom policijski "šalabahter" za kažnjavanje prekršaja u prometu, isti veli za prolazak kroz crveno 2000-5000 kn kazne i 2 boda tak da što se para tiče - dobro si prošao, trebao si molit na licu mjesta dal može iakao kakva manja kazna da platiš odma i u tom slučaju bi imao sve kaj treba odma dao lovu i basta...
Obično ti onda nepišu nekaj tipa 500-700kn tipa nevezanje, mobitel, oprema ili slično ja upravo za takve slučajeve imam u autu spremljenih parsto kuna rezerve "zlu netrebalo" iako me do sad nisu kaznili i zaustavljali su me svega jedanom i to rutinska kontrola prometa...

I ne nemoraš dobit zapisnik, on je obaveza samo kod prometne nezgode za prijavu sucu za prekšaje i kažnjavanje nije nužan, kako bi se po toj logici (da treba zapisnik) slale one "multanova kazne" kad te fotkaju u prekoračenju...

Ja bi na tvom mjestu išao samo na to da ti ne oduzmu vozačku radi posla i lošeg imovinskog stanja (da ćeš postat socijalni slučaj i tako) a na iznos se nebi niti pokušavao žalit jer ziher neće upalit (i tako imaš minimalnu kaznu za taj prekršaj) a samo ćeš razljutit sudca sa kenjanjem gluposti, idi na to da ne ostaneš bez dozvole i pitaj da platiš na rate...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote