View Single Post
Staro 24.11.2021., 02:00   #5320
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Ovdje stalno raspravljamo o napretku CPU iz generacija u generaciju kako za Intel tako i za AMD, no sve je to isto sranje samo drugo pakiranje!


Kako ovo pročitati, jer realno gledano ne znam puno o tome no kako protumačiti 20X bolje performanse u odnosu na prethodnu generaciju?


https://www.neowin.net/news/ibm-says...st-generation/



Znam da to nije ista klasa mašina, no i ovi i Intel i AMD rade čipove koji služe u konstrukciji servera. Kakvi su tu odnosi između Intela, AMD i recimo IBM. Kako takve mašine međusobno sklairaju i kakvi su tu odnosi cijena, ono da vidimo gdje se ovo dvoje nalazi u tom svijetu u odnosu na konkurenciju?


Jer kako bilo niti AMD niti Intel nikada nisu govorili o skoku od 20X u odnosu između genracija! Koliko je ova tvrdnja IBM realna?


Možda ovo nije za temu u ovom topicu, no volio bih saznati kako to izgleda kada se odmaknemo od PC-a? Vjerujem da ima ljudi koji su u tome doma pa neka otvore novu temu pa da saznamo i nešto o ovome. Ono što mogu naći mi je dosta nerazumljivo i tu nisam doma, tako da je lakše ako netko to može izložiti na jednostavan naćin razumljiv i onima koji nisu doma sa ovim stvarima. Od viška znanja ne boli glava!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 24.11.2021. u 02:07.
sakomako je offline   Reply With Quote