View Single Post
Staro 04.04.2011., 18:58   #1
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Inspekcija za provjeru legalnosti softwarea na poslu

Unaprijed se ispričavam se ako tema nije u pravom podforumu, ali cinilo mi se da je ovo najprikladniji.
Dakle, u Splitu je počela kružiti inspekcija za provjeru legalnosti softvera. Ne moram ni spominjati da je mnogo ljudi popušilo i dobilo puste kazne. Ja na svojim racunalima u firmi imam legalne windowse (naljepnica i racun, bla bla) i za sve ostalo besplatan softver (Openoffice, cdburnerxp i slicno). E sad, prica je da ovi inspektori dodju u firmu, kopiraju sve podatke s racunala na svoj usb stick i to odnesu na analizu, po čemu "skuže cime je fajl otvaran" (valjda preko meta podataka), te na temelju toga daju kazne. Problem je što su mi neki dokumenti bili prije otvarani u npr. Wordu ili Photoshopu na nekim drugim racunalima koji nisu moji ili od tvrtke te onda samo editirani u OpenOfficeu ili Paint.NETu. Nakon toga svejedno stoji u meta informacijama da je program otvaran u Wordu/Photoshopu. Meta podaci se mogu izbrisati, ali za sada nisam skuzio kako izbrisat sve, ili konkretno onaj gdje pise u kojem programu je file otvaran.

Ima li tko iskustva s ovom inspekcijom "novog kova", da li da se brinem, i sto napraviti? Ukratko, panika!

Eto, svaki info i savjet je dobrodosao, hvala!
NortonCommander je offline