View Single Post
Staro 03.05.2010., 19:58   #28
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Cisto informativno, to sve se da skrimpat i zdravoseljacki bez klijesta, iako definitivno ne preporucujem...

Prije nekih 6-7 godina kad je wireless tek bio u pocecima (dobri stari orinoco 802.11b standard ), slagao sam access point na krovu na stangi sa antenom, i do njega vodio UTP kabl koji je ujedno bio i POE za access point... i posto nisam imao klijesta, sve sam to prespojio kako treba, imao razdvojnik u kutiji gore na krovu i dole u stanu, a RJ45 konektor sam krimpao sa tankim odvijacem rucno... isti postupak, skine se izolacija, slozi pravilni raspored zica, gurnu se u konektor, i onda prvo jako stisne onaj plasticni komad koji to "locka" da se kabl ne iscupa, a iza toga 8 onih pinova sa tankim odvijacem jedan po jedan da probiju malu izolaciju. Radilo je sve super, ali kao sto kazem, ne preporucam, s krimpalicom je to sve puno lakse i bolje.
Eh, to se meni isto desilo, samo ovaj put na jaaako udaljenom brdu na koji smo postavljali AP. Nisam ponio alat, a kako u autu imam uvijek pokoji RJ45, krimpao sam kljucem od auta
WraGG je offline   Reply With Quote