View Single Post
Staro 21.02.2024., 08:00   #20
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,174
Vjerojatno nikad nisi rukom taknuo golu zilu nule kad ima tereta a zapravo u toj zili nema nule koja inace ne "trese". Mene je razbudila fino 5-6 puta u ovih 20 godina. U stotine kuca sam bio s losom nulom ili bez nje. Bude od sitnog i zanemarivog peckanja do poštenog udarca koji može čak i ubiti. Zna trest i nekoliko kuca u blizini preko vode. Strujni krug se zatvara kako mu zgodno kad nema nule,metalna kucista cesto dolaze pod napon a posebno kad postoji nulovanih instalacija koje su u tom slucaju krajnje opasne. Izgubi se simetrija,izgaraju najslabija trosila,sijalice jedva sijetle,tinjaju.....
Ne prebacujem lopticu na hep ali najbezbolnije je s njihove strane gasiti prikljucak po prikljucak dok ne nestane struja u cijevi. Moze se dovest i pravog elektricara da metodom eliminacije nade kvar ali ovako je brze. Voda npr. u zgradi moze trest svih a samo jedan od 15 stanova ima kvar. Lakse je gasit izvana generalno nego ulazit u 15 stanova i spustat osigurace,tko zna postoji li sto i prije osiguraca spojeno pa je spustanje osiguraca ponekad i zaquratz. Nakon toliko godina iskustva meni je ovo rutina a algoritam koraka do pronalazenja kvara je takav kako sam rekao,najefikasniji i najbrzi. Sve ostalo moze biti ok i dovest ce do rjesenja ali duze traje. Sto duze trese vise traje opasnost. Ovaj je slucaj krajnje jednostavan i do podne se rijesi.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote